ru ua

Кабмін затвердив перелік пріоритетних галузей економіки

Кабмін схвалив проект постанови, який стверджує список пріоритетних галузей економіки, в яких стимулюється інвестиційна діяльність з метою створення нових робочих місць. Варто відзначити, що відповідний перелік галузей економіки та напрямків діяльності вже розглядався і був схвалений Урядом при розгляді 15 травня 2013 р. проект закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання залучення інвестицій".

За пропозицією Мінінфраструктури, до пріоритетних галузей економіки були віднесені курортно-рекреаційна сфера та туризм.

Таким чином, затверджений Кабміном список пріоритетних галузей економіки, а також напрямків діяльності в рамках цих галузей, виглядає наступним чином: Агропромисловий комплекс (виробництво, зберігання харчових продуктів); Житлово-комунальний комплекс (створення об'єктів поводження з відходами та будівництво, реконструкція та технічне переоснащення у сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення); Машинобудівний комплекс (виробництво комп'ютерів, електронної та оптичної продукції, машин та устаткування, електроустаткування, автотранспортних та інших транспортних засобів); Транспортна інфраструктура (будівництво, реконструкція та технічне переоснащення у сфері транспортної інфраструктури) Курортно-рекреаційна сфера та туризм (будівництво курортно-рекреаційних об'єктів та об'єктів туристичної інфраструктури).

Експерти Мінекономрозвитку відзначають, що на сьогодні для економіки держави пріоритетних напрямків діяльності значно більше, проте, для деяких з них вже передбачена державна підтримка у формі податкових пільг.

"З метою усунення дублювання стимулюючих норм у перелік включені ті галузі, які сьогодні не мають державної підтримки у вигляді пільгових режимів оподаткування, передбачених Податковим та Митним кодексами України", - зазначив директор департаменту інвестиційно-інноваційної політики та розвитку державно-приватного партнерства Мінекономрозвитку Віктор Коваленко.