ua en ru

Кабмін запропонував підвищити ренту на радіочастоти

Кабмін запропонував підвищити ренту на радіочастоти Ілюстративне фото (УНІАН)

Метою підвищення ренти є формування дохідної частини державного бюджету на 2019 рік

У Верховній раді зареєстрований проект змін до Податкового кодексу України щодо ставок деяких податків. Законопроект №9085 подав до парламенту Кабінет міністрів.

Проектом закону пропонується підвищити на 9% ставки ставки рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України.

Крім того, планується підвищити на 10,1% ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, метою документу є забезпечення формування дохідної частини державного бюджету України на 2019 рік та приведення розмірів ставок податків у відповідність до інфляційних процесів в економіці.

Нагадаємо, у проекті держбюджету-2019, який уряд подав до парламенту, передбачене зростання реального ВВП на 3%, збільшення номінального ВВП до 3946,9 млрд гривень, індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) на рівні 107,4%, індекс цін виробників (грудень до грудня попереднього року) – 110,1%.

Відзначимо, Кабінет міністрів України запропонував підвищити на 9% ставки акцизів на пиво, вина кріплені, спирт етиловий та продукти, які містять спирт. Раніше уряд підвищив мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкоголь. Зокрема, мінімальна роздрібна ціна на 0,5-літрову пляшку горілки підвищується на 12,4% - до 89,4 гривень.