ru ua

Кабмін пропонує законодавчо закріпити право громадян на електронне звернення

Кабінет міністрів України вважає за необхідне удосконалити процедуру звернення громадян до органів влади, підприємств і організацій. Пропонується на законодавчому рівні закріпити право українців звертатися до різних інстанцій через мережу Інтернет, повідомляє прес-служба Кабміну.

У зв'язку з цим уряд на своєму засіданні 17 жовтня 2013 р. схвалив відповідний проект змін до закону України "Про звернення громадян", розроблений Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України на виконання Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження програми економічних реформ на 2010-2014 рр. "Заможне суспільство, конкурентспроможна економіка, ефективна держава" та плану заходів з впровадження ініціативи "Партнерство "Відкритий уряд". Тепер законопроект буде подано до Верховної Ради.

"Чинна редакція закону передбачає усну та письмову форми звернення громадян. При цьому письмові звернення можуть або надсилатися поштою, або передаватися громадянином особисто. Ми вважаємо, що це уже не відповідає сучасному рівню розвитку інформаційних технологій, тому пропонуємо удосконалити згадану процедуру, передбачивши механізм електронного звернення. Тобто з моменту прийняття закону кожна людина матиме змогу через Інтернет надіслати звернення до того чи іншого органу, а також отримати на них відповідь в електронній формі", - наголосив голова Держінформнауки Володимир Семиноженко.

За його словами, такі законодавчі зміни насамперед забезпечать реалізацію конституційних прав громадян на звернення до органів влади та різноманітних установ різних форм власності.

"Крім того, електронне звернення - це ще й економія як часу, так і матеріальних ресурсів", - додав Семиноженко.

Законопроект також пропонує деталізувати окремі положення закону України "Про звернення громадян" головним чином в частині надання додаткового інструменту гарантування та реалізації конституційного права громадян на участь в управлінні державними справами та звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій - можливості подавати звернення в електронній формі.