Кабмін пропонує створити "Нафтогазу" рахунок для розрахунків з російським "Газпромом"

НовиниПолітика    31.10.2011 - 17:15

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 9364 від 31 жовтня 2011 р ініційований Кабінетом міністрів України про внесення зміни до статті 18 закону України "Про основи функціонування ринку природного газу".Текст законопроекту опубліковано на сайті ВР.

Згідно з текстом законопроекту, до статті 18 закону України "Про основи функціонування ринку природного газу" вноситься нова частина, за якою на поточні рахунки із спеціальним режимом використання гарантованих постачальників, їх структурних підрозділів, а також підприємств, що здійснюють продаж природного газу гарантованим постачальникам, не може бути звернено стягнення за зобов'язаннями суб'єктів ринку природного газу. Операції на поточних рахунках із спеціальним режимом використання не підлягають призупиненню.
Законопроект спрямований на виключення відволікання коштів, що надійшли від споживачів за природний газ, на інші цілі, своєчасне проведення розрахунків за природний газ.
Оскільки, на сьогоднішній день НАК "Нафтогаз України" імпортує значні обсяги природного газу з Російської Федерації, йдеться в пояснювальній записці до законопроекту, актуальним є питання повних і своєчасних розрахунків з ВАТ "Газпром".Можливе відволікання коштів, що надійшли від споживачів за природний газ, на інші потреби, крім розрахунків за отриманий природний газ, є неприпустимим.
Саме застосування таких рахунків дозволить чітко розподілити плату споживачів природного газу на оплату самого товару та послуг з його транспортування, розподілу та постачання.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top