ua ru

Кабмін пропонує ввести держрегулювання діяльності ріелторів

Кабінет міністрів підготував законопроект, яким зобов'яже ріелторів отримувати сертифікати і підвищувати свою кваліфікацію кожні три роки. Про це йдеться проекті закону України "Про особливості провадження ріелторської діяльності", опублікованому на сайті Мінекономрозвитку.

Так, згідно з положеннями проекту закону пропонується ввести сертифікацію ріелторської діяльності - документ видаватиметься безстроково, але кожні три роки ріелтор буде зобов'язаний пройти курси підвищення кваліфікації. Невиконання цієї вимоги стане підставою для анулювання сертифікату.

Для початку професійної діяльності ріелтор повинен в обов'язковому порядку мати вищу освіту і стаж (мінімум 1 рік), а також реєстрацію в держреєстрі суб'єктів ріелторської діяльності. Реєстр буде вести Мінекономрозвитку, яке буде брати плату в три неоподатковуваних мінімуми (51 грн).

Крім того, робота ріелторів буде заборонена без наявності договору страхування його цивільно-правової відповідальності. Уряд буде встановлювати мінімальну страхове покриття.

Передбачається, що прийняття проекту закону дозволить підвищити рівень захисту прав та законних інтересів споживачів ріелторських послуг, якими є як власники нерухомості, так і її покупці та зменшення кількості зловживань у цій сфері.