Кабмін пропонує Раді ліквідувати пенсії за вислугу років та пільгові пенсії

Кабмін пропонує Раді ліквідувати пенсії за вислугу років та пільгові пенсії
Фото: Кабінет міністрів України (РБК-Україна)

При цьому з 1 жовтня пропонується відновлення виплати пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді ліквідувати пенсії за вислугу років та пільгові пенсії. Про це свідчить законопроект №6614, внесений Кабміном у Раду 22 червня.

Так, текст законопроекту зараз відсутній на сайті ВР. Однак основні положення документа оприлюднило Міністерство соціальної політики.

Зокрема, пропонується встановити, що пенсії за вислугу років ліквідуються (крім артистів). При цьому залишається пільговий вихід на пенсію для:

  • матерів, які виховали 5 дітей та інвалідів з дитинства (у 50 років);
  • військових - учасників бойових дій (55 років);
  • ліліпутів та диспропорційних карликів;
  • чорнобильців.

Разом з тим з 1 жовтня пропонується відновлення виплати пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі.

Крім того, проектом планується змінити механізм відшкодування пільгових пенсій на сплату роботодавцями підвищеної ставки внеску.

Так, з 1 січня 2018 року для підприємств відміняється відшкодування пільгових пенсій та запроваджується підвищена ставка єдиного внеску (15% та 7%) залежно від умов праці. При цьому сплата підвищеної ставки та пільговий вихід на пенсію залишається по тих категоріях, які відшкодовували пільгові пенсії. Така сплата не здійснюється за шахтарів, металургів, та підприємствами сільського господарства, які перебувають на четвертій групі єдиного внеску, пенсії яких відшкодовуються з держбюджету.

Також запроваджується реструктуризація наявної заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій на 60 місяців, а також вирішуються окремі питання заборгованості по страховим та єдиному внеску.

Нагадаємо, Кабмін пропонує Верховній Раді передбачити підвищення необхідного страхового стажу для виходу на пенсію до 25 років в 2018 році і до 35 років щорічно до 2028 року.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся