ua en ru

Кабмін пропонує скасувати експертизу якості спеціальних харчових продуктів

Кабінет міністрів України пропонує скасувати експертизу якості спеціальних харчових продуктів. Про це йдеться у проекті постанови Кабінету міністрів Україні щодо дерегуляції, презентація якого є в розпорядженні РБК-Україна.

Зокрема пропонується скасувати постанову Кабміну № 767, яка набрала чинності 1 листопада 2014 р. та втрачає чинність 20 серпня 2015 р. з набуттям чинності закону № 4179а, "Про безпечність та якість харчових продуктів".

В уряді зазначають що дана постанова не відповідає європейській практиці. "У країнах ЄС процедура експертизи якості спеціальних харчових продуктів, на кшталт тієї, що визначена постановою Кабміну № 767, відсутня", - йдеться в презентації.

Крім того, як зазначається в документі, таке скасування дозволить бізнесу скоротити як офіційні, так і не офіційній витрати і реінвестувати їх в економіку.

"За оцінками експертів, неофіційний платіж на проходження експертизи без застосування штрафних санкцій з боку контролюючих органів сягає 4 тис. грн. Річний обсяг звернень, за різними оцінками, становить 5-7 тис. звернень", - йдеться у презентації.

Таким чином, за прогнозами уряду, скасування експертизі якості спеціальних харчових продуктів сприятиме зростанню економіки приблизно на 80-100 млн грн та ліквідації корупції на 20-50 млн грн.

Нагадаємо, Кабмін прогнозує ефект від ухвалення законодавства про дерегуляцію на рівні 10-11 млрд грн до 2020 р.

Зазначимо, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує для дерегуляції внести зміни в 51 законодавчий акт.