ua en ru

Кабмін схвалив фінансування проектів регіонального розвитку

Кабмін схвалив фінансування проектів регіонального розвитку Фото: Кабмін (Віталій Носач, РБК-Україна)

Документи розроблені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ

Кабінет міністрів України схвалив законопроекти, які забезпечують фінансування проектів регіонального розвитку. Про це заявив віце-прем’єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, повідомляє "Урядовий портал".

Так, Камбін схвалив законопроекти "Про внесення змін до Закону "Про засади державної регіональної політики" і "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансування регіонального розвитку".

Зубко зазначив, що перший законопроект передбачає надання Кабміну повноважень визначати пріоритети фінансування програм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), а також пропорцій спрямування коштів фонду. Крім того, законопроект уточнює повноваження щодо забезпечення органами державної влади у регіонах конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку.

Як повідомив Зубко, другий документ передбачає, що пріоритети фінансування відповідних програм і проектів визначаються Кабміном на термін до трьох років. Кошти ДФРР, за словами Зубка, використовуватимуться для фінансування проектів, спрямованих на зменшення міжрегіональних соціально-економічних диспропорцій.

"Документ передбачає, що розподіл додаткових 20% коштів ДФРР має поширюватися не лише на регіони, у яких показник валового регіонального продукту в розрахунку на одну особу менше 75% середнього по Україні, а й на депресивні території інших регіонів", - зазначив Зубко, додавши, що у проекті передбачена новація щодо гармонізації термінів проведення в регіонах конкурсного відбору та подання Мінрегіону відповідних пропозицій з бюджетним процесом.

Так, законопроектом передбачено формування ДФРР у розмірі 10% податку на прибуток підприємств на спецфонді держбюджету.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України затвердив постанову "Про утворення державного установи "Фонд енергоефективностіˮ.