Кабмін оприлюднив нові тарифи на газ для населення

Кабінет міністрів України рекомендував Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики установити (НКРЕ) встановити з 1 травня 2014 р. нові диференційовані тарифи на газ для населення

Кабінет міністрів України рекомендував Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики установити (НКРЕ) встановити з 1 травня 2014 р. нові диференційовані тарифи на газ для населення. Про це йдеться у постанові уряду № 81 від 25 березня 2014 р.

"Рекомендувати Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики установити з 1 травня 2014 р. роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення, диференційовані залежно від річного обсягу та видів споживання, з урахуванням таких граничних (максимальних) рівнів цін", - йдеться в документі.

Так, за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2,5 тис. куб. м на рік, роздрібні ціни на природний газ для потреб населення становитимуть 1197 грн за 1 тис. куб. м., якщо споживання газу не перевищує 6 тис. куб. м на рік, роздрібні ціни на газ для населення становитимуть 1965 грн за 1 тис. куб. м; якщо споживання газу перевищує 6 тис куб. м в на рік, - газ коштуватиме 4011 грн за 1 тис. куб. м.

У разі використання природного газу для приготування їжі та/або підігріву води у багатоквартирних будинках роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення,  складе 1299 грн за тис. куб. м.

Також Кабмін доручив НКРЕ збільшити максимальний рівень ціни на природний га для суб'єктам господарювання, які виробляють теплову енергію, виходячи з обсягу газу, що використовується для виробництва та надання населенню послуг з опалення та постачання гарячої води, з 1 травня 2015 р. - на 40%, з 1 травня 2016 р. - на 20%, з 1 травня 2017 р. - на 20%.

Крім того, уряд доручив НАК "Нафтогаз України" здійснювати формування ресурсу газу, що використовується для потреб населення та суб'єктів теплопостачання за рахунок обсягів газу власного видобутку та імпортованого природного газу.

Кабмін також доручив профільним міністерствам подати у двотижневий строк Кабінетові міністрів України пропозиції щодо забезпечення захисту найбільш вразливих верств населення під час оплати житлово-комунальних послуг.

Як повідомив сьогодні на брифінгу міністр фінансів Олександр Шлапак, тарифи на газ для населення України будуть підвищуватися кожне 1 травня протягом 2014-2017 рр.

За словами міністра соціальної політики Людмили Денисової, Кабмін вводить 100% компенсацію підвищення тарифів для сімей з доходами на рівні нижче прожиткового мінімуму.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся