ru ua

Кабмін шукає можливість здешевити вартість закордонних паспортів, - Арбузов

Кабінет міністрів України шукає можливість знизити вартість закордонних паспортів для громадян України. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов під час візиту на поліграфічний комбінат "Україна", де він проконтролював, як виконується його доручення про ліквідацію проблем з отриманням закордонних паспортів.

"Минулого тижня уряд доручив зробити все, щоб черг за закордонними паспортами не було. Як бачимо, комбінат дійсно зробив все можливе, щоб вони зникли", - зазначив Арбузов.

Він додав, що для уряду дуже важливо, щоб громадяни відчули турботу і захист з боку держави. "І я хочу поставити нове завдання - потрібно працювати над здешевленням паспорта. Також необхідно зробити запас паспортів - близько 50 тис. бланків, щоб не було проблем, викликаних штучними чинниками", - підкреслив Сергій Арбузов.

Як розповів директор комбінату Максим Степанов, за минулий тиждень підприємство відвантажило 36 тисяч бланків паспортів (в середньому по 6 тис. на добу). "Ми збільшуємо обсяги і вийдемо на цифру до 10 тисяч на добу. І до 2 серпня така проблема, як отримання закордонного паспорта, буде вирішена. Так що всі завдання, які нам поставлені, будуть виконані", - сказав він.

У свою чергу Сергій Арбузов подякував Міністерству внутрішніх справ, керівництво і співробітників комбінату за оперативну реакцію на доручення Кабміну.

Він додав, що восени Україна планує підписати угоду з ЄС, а однією з умов європейських партнерів є випуск біометричних паспортів: "І ми також повинні з цим впоратися, щоб не було ніяких збоїв".

У відповідь директор комбінату "Україна" пообіцяв, що підприємство зробить все можливе, щоб біометричний паспорт був випущений вже до 1 листопада. Зараз співробітники комбінату працюють над дизайном документа і технічними питаннями, щоб до 15-20 серпня подати в Кабмін усі прототипи паспорта.