ru ua

До 1025-річчя Хрещення Русі побачила світ книга "Пізні українські житія святого князя Володимира"

До 1025-річчя Хрещення Русі, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, Київська духовна академія і семінарія та Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник видали монографію Ірини Жиленко "Пізні українські житія святого князя Володимира. Тексти і коментарі".

Книга покликана донести до читача маловідомий на сьогодні пласт вітчизняного агіографічного письменства - пізні (створені протягом XVI-XVII ст.) житія святого рівноапостольного князя Володимира.

"1025-річчя Хрещення Київської Русі має стати для нас не тільки приводом для урочистих заходів, а й спонукати до актуалізації тієї багатовікової духовної спадщини, яка своїм корінням сягає часів святого Володимира, - підкреслив митрополит Бориспільський Антоній, Керуючий справами УПЦ, ректор Київських духовних шкіл, - саме така актуалізація і була головним завдання автора цього видання.

Тут зібрано дорогоцінні скарби української християнської писемності. у книзі представлено житія святого Володимира, які збереглися в рукописах або друкованих виданнях XVII - XVIIІ ст. Усі ці тексти походять з українських земель. Вони дозволяють наочно побачити, як передавалась, поширювалась та збагачувалась традиція шанування святого князя Володимира українським народом.

Важливо, що тексти житій подано тут не лише мовою оригіналу, але й в адаптації сучасною українською мовою... Саме така книга стане у нагоді спеціалістам, а також зацікавить широке коло читачів".

В основу монографії покладено житіє, додане до рукописного Патерика, складеного архімандритом Києво-Печерським Йосифом Тризною в сер. XVII ст.

Як зазначив владика, це видання є ще одним плодом співробітництва між Київською духовною академією та Національним Києво-Печерським заповідником. "Вивчення житій святих є невід'ємною складовою духовного життя кожного християнина", - додав митрополит Антоній.

Книгу Ірини Жиленко "Пізні українські житія святого князя Володимира" рекомендовано Вченими радами Києво-Печерського заповідника та КДАіС.