Ізраїль і Єгипет домовилися про обмін ув'язненими

Вівторок 25 жовтня 2011 10:45

Ізраїльська влада повідомила, що укладена ще одна угода про обмін ув'язненими. Як повідомляє радіо "Свобода", громадянин Ізраїлю і США Ілан Грапель, заарештований в Єгипті в червні, буде замінений на 25 єгипетських громадян, що знаходяться в ізраїльських в'язницях.
Ілан Грапель прибув до Єгипту в дні масових народних виступів проти режиму Хосні Мубарака за своїм американським паспортом. У червні він був арештований і звинувачений в шпигунстві на користь Ізраїлю, роботі на ізраїльську розвідку Моссад і спробах вербування молоді.
Трохи пізніше звинувачення в шпигунстві було знято, після чого Грапелю стали закидати підбурювання до заворушень і нападу на державні установи, у тому числі поліцейський відділок.
Переговори про звільнення Грапеля велися давно. Про результати цих переговорів оголошено через менш ніж тиждень після того, як ізраїльський капрал Гілад Шаліт був звільнений угрупуванням "Хамас" в обмін на сотні палестинських ув'язнених.
Канцелярія прем'єр-міністра Ізраїлю підтвердила, що угода між Ізраїлем і Єгиптом вже укладена, і в обмін на свободу Грапеля з ізраїльських в'язниць вийдуть 25 громадян Єгипту. При цьому ізраїльський уряд підкреслює, що, на відміну від операції зі звільнення Шаліта, на волю вийдуть лише ті, хто не замішаний у діяльності, що завдає шкоди безпеці держави. Дата обміну поки точно не відома, але можливо, що угода відбудеться у четвер, 27 жовтня.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся