Через відключення однієї ТЕС на Донбасі може бути знеструмлений південь України, - експерт

Четвер 05 березня 2015 09:30

Відключення ТЕС у Донецькій області може призвести до знеструмлення всього південного сходу України і створити загрозу цілісності функціонування енергосистеми країни. Про це заявив директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський.

"Сьогодні є загроза, що через 3 дні відключиться Зуївська ТЕС з-за блокування поставок вугілля марки Г з української сторони. На ній залишилося 9 тисяч тонн вугілля", - зазначив Землянський.

За його інформацією, на даний момент в Донецькій області практично не працюють два великих ТЕС - Вуглегірська і Слов'янська. В результаті стабільність роботи енергосистем Донбасу і Придніпров'я, які тісно пов'язані між собою, утримується за рахунок Курахівської, Старобешівської та Зуївської ТЕС.

"Ці три ТЕС підтримують функціонування Дніпровської енергосистеми, балансують її і забезпечують резерв потужності. Відключення будь-якої з них - це енергетичний удар по Придніпровському регіону, де зосереджено багато промислових споживачів електроенергії", - сказав експерт.

На думку Землянського, потужностей ТЕС у Дніпропетровській та Запорізькій областях, які входять в Дніпровську енергосистеми, не вистачить, щоб забезпечити електроенергією 6 мільйонів жителів і промисловість на півдні України вздовж Дніпра.

"При відсутності резерву Придніпров'я може не впоратися з навантаженням. Зараз Дніпровська енергосистема сама зазнає труднощів через відсутність вугілля. У свою чергу, Дніпропетровськ підтримує стабільність енергосистем Київської та Харківської областей, оскільки Трипільська та Зміївська ТЕС теж працюють з мінімальними запасами вугілля. Вся енергосистема України в цілому в дуже нестабільному стані - не працюють 23 енергоблоки ТЕС через відсутність палива. У той же час 2,5 млн. тонн антрациту ще з літа минулого року перебувають у Луганській області на складах шахт", - вважає Землянський.

"Частково вирішити проблему можна, якщо розблокувати з української сторони постачання вугілля на Зуєвську ТЕС через станцію Ясинувата. Зараз ТЕС працює лише одним блоком потужністю 320 МВт, хоча при наявності вугілля могла б давати 1275 МВт. Якщо її завантажити вугіллям, то можна убезпечити Дніпровську енергосистеми від аварійних ситуацій і підвищити стабільність всієї української енергосистеми. Але чому не дають цього зробити - логічного пояснення немає", - підсумував експерт.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся