Італія для вирішення фінансових проблем може вдатися до приватизації, зокрема нерухомості

НовиниЕкономіка    03.11.2011 - 13:05

Італія може вдатися до приватизації для вирішення фінансових проблем, повідомляє Associated Press. Насамперед Кабінет міністрів розглядає можливість позбавлення від об'єктів нерухомості, що знаходяться в держвласності, і реалізації державної частки в приватних компаніях. За розрахунками уряду, виручених коштів вистачить для збереження національної економіки "на плаву" і недопущення розростання наслідків боргової кризи єврозони.
Кабінет вже вніс поправки до бюджету, вони мають бути розглянуті парламентом до кінця поточного року. Варто відзначити, що про вказані заходи йшла мова в так званому "листі Сільвіо Берлусконі" - зверненні італійського прем'єра до голів європейських держав, в якому він повідомив про підготовлювані заходи зі скорочення бюджетного дефіциту і державного боргу.
Окрім приватизації, Кабінет має намір ввести нові правила для заохочення інвестицій в розвиток інфраструктури, а також прийняти додаткові заходи з лібералізації трудового законодавства.
Раніше Єврокомісія поставила вимогу Італії представити план реформування економіки країни. Влада ЄС побоюється, що повільне економічне зростання в Італії разом з надхмарним рівнем держборгу (1,8 трлн євро) підірвуть довіру інвесторів до держоблігацій країни, що буде набагато гірше грецької боргової кризи. Ситуація ускладнюється внутрішньополітичними розбіжностями в Італії, які не дають уряду провести серйозну реформу пенсійної системи. Італійська влада має намір представити детальний план економічних реформ 15 листопада 2011 р.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top