ru ua

Виконавча влада повинна вирішити проблему боргів водоканалів, - профспілка енергетиків

У виконавчої влади є всі механізми для комплексного вирішення проблеми заборгованості водоканалів за поставлену електроенергію. Про це заявив голова Незалежної галузевої профспілки енергетиків України (НПЕУ) Валерій Погорілий.

«Наша профспілка звернувся листом до Президента України з проханням допомогти у вирішенні критичної ситуації, в якій опинилися обласні енергопостачальні компанії через неплатежі водопровідно-каналізаційних підприємств. Обленерго занурюються в кризу економічної неспроможності, що загрожує аварійним припиненням енергопостачання у багатьох регіонах. Рішень на місцевому рівні недостатньо і проблема не вирішується», - сказав Погорілий.

Профспілки вважають, що для комплексного вирішення проблеми неплатежів необхідно дати ряд доручень органам виконавчої влади. Зокрема, Кабмін повинен вирішити питання надання дотацій для водопостачальних підприємств. Нацкомісії з регулювання сфери комунальних послуг необхідно дати доручення ввести спеціальні рахунки та алгоритм перерахування коштів у розрахунках підприємств житлово-комунальної сфери. Крім того, НКРЕ не повинна застосовувати штрафні санкції до енергопостачальним компаніям через неплатежі водоканалів, а Мінрегіону слід забезпечити своєчасні і повні розрахунки водопровідно-каналізаційних підприємств за спожиту електроенергію з метою недопущення банкрутства енергопостачальних компаній і руйнування енергетичної галузі України.

Нагадаємо, підприємства з водопостачання за січень-квітень 2013 р. наростили борги перед енергетиками на 830 млн грн - до 3,3 млрд грн.

За прогнозами експертів, дефіцит коштів в Оптовому ринку електроенергії за підсумками 2013 може досягти рекордного значення в 5,1 млрд грн. З урахуванням заборгованості водоканалів і держшахт за електроенергію, реальні борги енергоринку становлять близько 13 млрд грн.