Іран успішно запустив супутникову ракету в космос

Новини Телеком & IT 28.07.2017 - 00:17
Фото: запуск ракети в Ірані (mod.gov.ir)
Фото: запуск ракети в Ірані (mod.gov.ir)

Іранська ракета може запускати в космос супутники вагою до 250 кг

Іран успішно запустив у космос сьогодні, 27 липня 2017 року, ракету, здатну запускати супутники вагою до 250 кг. Про це повідомляє AP.

"Іранське державне телебачення описало запуск з участю ракети "Сіморг", здатний перевозити супутник вагою 250 кілограмів. У доповіді державних ЗМІ не уточнюється інформація про ракету", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією видання, запуск ракети-носія ознаменував собою відкриття космодрому імені імама Хомейні, лідера Ісламської революції 1979 року. Назва "Сіморг" означає "Фенікс" мовою фарсі.

Такі випробування дозволені згідно з ядерним угодою 2015 року, проте американські офіційні особи стверджують, що вони порушують дух угоди, згідно з якою Іран обмежує свою програму збагачення урану в обмін на скасування економічних санкцій.

Так, протягом останнього десятиліття країна вивела на орбіту кілька фіктивних супутників, а в 2013 році відправили в космос мавпу. Від відправки людей Іран відмовився із-за високої вартості запуску.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Іран оголосив про початок нового ракетного проекту, незважаючи на загострення відносин з США.

зокрема, міністр оборони країни Хосейн Дехган заявив, що починається виробництво ракети "Сайяд-3", дальність польоту якої складе 27 кілометрів. За словами міністра, вона зможе вражати бойові літаки, літаки, крилаті ракети та гелікоптери.