Іран успішно запустив супутникову ракету в космос

НовиниТелеком & IT    28.07.2017 - 00:17
Фото: запуск ракети в Ірані (mod.gov.ir)
Фото: запуск ракети в Ірані (mod.gov.ir)

Іранська ракета може запускати в космос супутники вагою до 250 кг

Іран успішно запустив у космос сьогодні, 27 липня 2017 року, ракету, здатну запускати супутники вагою до 250 кг. Про це повідомляє AP.

"Іранське державне телебачення описало запуск з участю ракети "Сіморг", здатний перевозити супутник вагою 250 кілограмів. У доповіді державних ЗМІ не уточнюється інформація про ракету", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією видання, запуск ракети-носія ознаменував собою відкриття космодрому імені імама Хомейні, лідера Ісламської революції 1979 року. Назва "Сіморг" означає "Фенікс" мовою фарсі.

Такі випробування дозволені згідно з ядерним угодою 2015 року, проте американські офіційні особи стверджують, що вони порушують дух угоди, згідно з якою Іран обмежує свою програму збагачення урану в обмін на скасування економічних санкцій.

Так, протягом останнього десятиліття країна вивела на орбіту кілька фіктивних супутників, а в 2013 році відправили в космос мавпу. Від відправки людей Іран відмовився із-за високої вартості запуску.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Іран оголосив про початок нового ракетного проекту, незважаючи на загострення відносин з США.

зокрема, міністр оборони країни Хосейн Дехган заявив, що починається виробництво ракети "Сайяд-3", дальність польоту якої складе 27 кілометрів. За словами міністра, вона зможе вражати бойові літаки, літаки, крилаті ракети та гелікоптери.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top