Ірак до 2020 р. збільшить видобуток нафти більш ніж у два рази - до 6,1 млн бар./добу, - IEA

Ірак збільшить видобуток нафти більш ніж у два рази до 2020 р. - до 6,1 млн барелів у добу. Такий прогноз зробило Міжнародне енергетичне агентство (IEA), передає "Росія-24".

Прогнози МЕА вдвічі нижче оголошених країною планів. Видобуток нафти в Іраку почав стрімко зростати в 2010 р., коли Багдад підписав контракти на видобуток з такими гігантами галузі, як BP, Exxon Mobil, Eni і Shell, пише Reuters.

Видобуток вперше за 30 років перевищив 3 млн бар./доб, вивівши Ірак на друге місце серед країн ОПЕК після Саудівської Аравії замість Ірану.

Хоча Ірак, що займає четверте місце у світі за запасами нафти, теоретично може досягти бажаного видобутку в розмірі 12 млн бар./добу, цьому заважають бюрократія і брак інфраструктури, відзначають топ-менеджери найбільших нафтових компаній.

Згідно з песимістичним сценарієм IEA, при незначному збільшенні інвестицій Ірак збільшить видобування лише до 4 млн барелів у добу до 2020 р. і до 5,3 млн - до 2035 р., що призведе до зростання світових цін на нафту.

"Вони досягнуть майже 140 дол./бар в 2035 р., що майже на 15 дол. вище цін, передбачених основним сценарієм", - говориться в доповіді IEA, присвяченій Іраку.

Читайте також: В Іраку експорт нафти у вересні перевищив 2,6 млн бар. на день

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся