ru ua

Інвестори вкладають гроші в експортоорієнтовані галузі українського АПК, - експерти

Інвестори збільшують фінансування експортоорієнтованих аграрних галузей. Так, за словами експертів, значно збільшилися вливання коштів у вітчизняний харчопром. При цьому, через зростання світового попиту на зерно, інвестори все більше цікавляться зерновим сегментом. У цілому, в нього можуть залучити близько 25 млрд дол і для цього вже створено сприятливе законодавство, зазначили експерти.

За словами президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, в Україні вже сформувалася так звана мода на інвестиції в сільське господарство, особливо його експортоорієнтовані напрями. «Експорт вітчизняних продуктів харчування в першому кварталі 2013 р. виріс на 25% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Таке збільшення стає стимулом для вкладення коштів у їх виробництво», - зазначив експерт.

Не оминають інвестори увагою і вітчизняний зерновий сектор, адже Україна щороку помітно нарощує виробництво та експорт зерна. Так, на думку президента Української аграрної конфедерації (УАК) Леоніда Козаченка, Україна може виробляти більше 100-120 млн тонн зерна на рік, відповідно і поставляти більшу частину врожаю за кордон. «Щоб досягти таких показників, потрібно залучити близько 25 млрд дол. інвестицій в зернову галузь. А це цілком реальні цифри», - сказав Козаченко.

Він додав, що у світі щорічно в сільське господарство інвестують приблизно 145 млрд дол. І Україна має перспективу на отримання значної частки від цієї суми. Для цього, за словами президента УАК, в Україні вже розробляється необхідне законодавче поле.

З його думкою згоден аналітик аграрних ринків Руслан Швець. Він зазначив, що вітчизняне сільське господарство стане ще більш привабливим для інвесторів завдяки вдосконаленій державній політиці та законодавчій базі.

«Для інвесторів дуже важливий такий аспект, як сприятлива нормативно-правова база. Зараз у Мінагрополітики мають намір приступити до розробки законопроекту про захист інвестицій в сільське господарство. Завдяки цьому документу інвестори отримають ще більш сприятливі умови для нарощування фінансування вітчизняного АПК», - резюмував Швець.