ua en ru

Україна запустила першу ядерну установку світового значення

Україна запустила першу ядерну установку світового значення Фото: в Харкові запустили ядерну установку, розроблену українськими фахівцями

Установка "Джерело нейтронів" дозволить проводити Україні сучасні дослідження у різних галузях науки та техніки

У Харкові сьогодні, 23 березня 2016 року, під час відвідання міста президентом України Петром Порошенком запустили ядерну установку "Джерело нейтронів", розроблену українськими фахівцями. Про це повідмляє прес-служба Адміністрації президента.

Порошенко назвав цей проект вдалим прикладом співробітництва в сфері ядерної безпеки і нерозповсюдження ядерної зброї. Проект розроблено за підтримки США в рамках програм про нерозповсюдження ядерної зброї.

Президент наголосив, що Україна робить крок вперед щодо використання новітніх технологій у цій галузі. Установка "Джерело нейтронів" дозволить проводити Україні сучасні дослідження у різних галузях науки та техніки, розробляти практично весь спектр радіоізотопів для потреб медицини та промисловості, а також вирішувати проблеми ядерної енергетики, продовжувати терміни експлуатації атомних електростанцій.

"Це перша ядерна установка світового значення, розроблена українськими фахівцями за роки незалежності", - сказав Порошенко.

Спільна робота українських спеціалістів щодо створення установки "Джерело нейтронів" проводиться разом із колегами з Аргонської національної лабораторії США, Німеччини, Китаю, Великобританії, Швейцарії, Франції.

Нагадаємо, ракета українського виробництва у вівторок, 22 березня, пройшла успішне вогневе випробування.