ru ua

Група осіб вивезла вночі в невідомому напрямку всі документи з ОВК 59

Група невідомих вивезла в ніч на 31 жовтня в невідомому напрямку всі документи з окружної виборчої комісії №59 (Велика Новосілка Донецької області). Про це журналістам повідомили члени виборчкому і спостерігачі від низки кандидатів у нардепи.
Зараз ОВК припинила свою роботу, двері опечатані.

За словами представників окружкому, пізно вночі в четвер, коли комісії вдалося все ж відновити роботу після тривалої вимушеної перерви, пов'язаної з ухиленням членів ОВК від своїх обов'язків, до приміщення ОВК увірвався ряд осіб і почав пакувати документи.

"У нас постійно чергували біля входу озброєні бійці добровольчих батальйонів, які не приховують, що підтримують кандидата Валентина Манька. Він особисто брав участь у вивезенні документів. Головуючий Микола Гармаш, який має непогашену судимість за хабар, не опечатуючи конвертів та документації за участю полковника СБУ С. Доценко, пакував протоколи", - сказав член ОВК на умовах анонімності.

"Сьогодні ми подали скарги до СБУ і МВС щодо незаконного вивозу виборної документації. Очевидно, що йде спроба фальсифікувати результати виборів і зірвати підрахунок голосів", - сказав своєю чергою кандидат у народні депутати Сергій Сажко.

Він також додав, що особи, які вивозили документи і техніку з будівлі комісії, стверджували, що перевозять ОВК до Києва, а документи везуть на перерахунок безпосередньо до ЦВК. Однак сама ОВК такого рішення не приймала. Водночас у прес-службі Центрвиборчкому повідомили, що поки не володіють інформацією про транспортування документів до столиці.

Станом на вечір четверга на 59 окрузі все ще тривав підрахунок голосів, оскільки раніше комісія прийняла рішення перерахувати бюлетені, віддані за одного з кандидатів - мера Курахово Сергія Сажка. ЦВК назвав це рішення незаконним і має намір його скасувати. Боротьба йде між самовисуванцем Сергієм Сажком і Валентином Маньком.

За попередніми даними ЦВК, а також згідно з паралельним підрахунком голосів, Сажко є переможцем голосування на окрузі 59 в Донецькій області. За даними протоколів з ​​мокрими печатками - розрив між ним і найближчим конкурентом Валентином Маньком становить більше 3 тис. голосів.