Гройсман розповів, за рахунок чого відбудеться підвищення мінімальної зарплати

НовиниЕкономіка    31.10.2016 - 10:49
Фото: Володимир Гройсман
Фото: Володимир Гройсман

Прем'єр запевняє, що в держбюджеті є гроші на її підвищення

Голова Кабінету міністрів України Володимир Гройсман заявив, що підвищення мінімальної заробітної плати можна досягти за рахунок детінізації економіки. Про це прем'єр написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Хочу ще раз повернутися до найважливішої темі... Це крок на підвищення мінімальної заробітної плати в країні і приведення її до того мінімуму, який необхідний... За рахунок чого це буде досягнуто? За рахунок того, що буде детенізована українська економіка", - повідомив голова уряду.

Він запевнив, що в держбюджеті є кошти на таке підвищення.

"У бюджеті ці кошти... За рахунок того, що люди будуть чесно платити податки до Пенсійного Фонду. За рахунок того, що ми оптимізуємо всі видаткові частини - ми збалансуємо бюджет", - підкреслив прем'єр.

Крім того, Гройсман наголосив на важливості відв'язання  мінімальної зарплати від всіх структур влади.

"Мінімальна зарплата повинна бути спрямована на те, щоб підтримати працюючу людину, а не створювати колосальний ріст заробітних плат чиновників", - написав він.

 

Сьогодні хотів би знову торкнутися надважливої теми – підвищення мінімальної зарплати. Всі ми розуміємо, що люди, які нині отримують «мінімалку» у 1600 грн. не можуть собі дозволити елементарного. Тому нам необхідно приймати рішення, які будуть виводити країну з кризи, де вона знаходиться вже багато років. Перший крок - 1 січня 2017 року жоден працюючий не буде отримувати менше, ніж 3200 грн. Зарплата дорівнюватиме реальному прожитковому мінімуму. Можливо, хтось скаже, що не треба поспішати, що потрібно «затягнути пояси». Хочу побажати таким людям: самі собі «затягніть пояси», живіть на на 1600 грн. у місяць і далі розмірковуйте, як жити краще! Я вважаю, що треба приймати різкі і принципові рішення і піднімати "мінімалку" вдвічі.. За рахунок чого ми цього досягнемо? За рахунок детінізації заробітної плати. Підкреслюю, що жодних друкарських верстатів запущено не буде – ми збалансуємо бюджет і виведемо зарплату «з тіні». Ми давно працювали над цим питанням. Це ненормально, коли підприємець-власник має прибутки і при цьому не доплачує податки, а люди, що працюють на нього, живуть взагалі за межею бідності. Так не має бути! У цьому питанні потрібно поставити крапку. Також важливо відв’язати мінімальну зарплату від усіх структур влади. Мінімальна зарплата має бути направлена на те, щоб підтримати працюючу людину, а не створювати колосальне зростання заробітних плат чиновників. Ще одне болюче питання – підвищення пенсій. Мене особисто не влаштовує нінішній розмір мінімальної пенсії, на яку змушені жити більшість пенсіонерів. Тому вже з 1 грудня 2016 року передбачено зростання мінімальної пенсії на 10%. І це тільки початок. Ми працюємо над осучасненням пенсійної системи і подальшим зростанням пенсій. Закликаю і владу, і опозицію бути єдиними. Нам потрібно у грудні ухвалити бюджет, зберегти там усі зазначені пріоритети – ми маємо зробити у 2017 році прорив щодо відродження національної економіки.

Опубліковано Volodymyr Groysman 31 жовтня 2016 р.

Нагадаємо, міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що рішення про збільшення мінімальної заробітної плати не вплине на інфляцію в 2017 році, заплановану на рівні 8,1%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся