Гройсман: для голосування по децентралізації в Раді потрібно час

НовиниПолітика    24.01.2016 - 23:23
Фото: Володимир Гройсман
Фото: Володимир Гройсман

Необхідно шукати 300 голосів для підтримки змін до Конституції

Верховна Рада України поки не планує проводити голосування щодо змін до Конституції в частині децентралізації. Про це в ефірі телеканалу "Інтер" заявив голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.

За його словами, спочатку потрібно провести додаткові дискусії з політичними силами, а також отримати висновок Конституційного суду про те, що розуміти під терміном "наступна чергова сесія".

"Зараз, очевидно, необхідно додатковий час, напевно, незначна, для того, щоб провести додаткові дискусії з політичними силами. Фактично, дехто бореться проти цієї Конституції, щоб влада і далі залишалася в центрі",-  заявив Гройсман.

Як повідомляється, голосування за децентралізацію точно не відбудеться на цьому тижні.

"На цей пленарний тиждень ми не плануємо розгляд цього питання. Ще тривають дискусії, ви знаєте, що є подання в Конституційний суд, - ред.) народних депутатів з точки зору того, коли ми можемо розглянути зміни до Конституції остаточно. Нам важливо отримати 300 голосів", - зазначив Гройсман.

Питання назріло, оскільки якщо Рада зобов'язана проголосувати за зміни в Конституцію дві сесії поспіль, то до 2 лютого ВР повинна проголосувати за зміни до Основного Закону щодо децентралізації. ЗМІ з посиланням на різних депутатів писали про те, що таке голосування заплановано на 28 січня. У той же час депутати говорять про те, що навряд чи в сесійній залі набереться достатня кількість голосів.

Відзначимо, для ухвалення проекту змін до Конституції в другому читанні необхідно конституційну більшість голосів народних депутатів - не менше 300.

Нагадаємо, Порошенко заявив, що за зміни до КУ децентралізації слід голосувати на тлі прогресу "Мінська".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Рада розгляне законопроект про електронне декларування наступного тижня Гройсман пояснив, чому не підписав законопроект про перевибори мера в Кривому Розі
On Top