ru ua

Греція вже запізнилася з переговорами щодо нових кредитів і повинна ухвалити термінові рішення, - Єврокомісія

Греція вже запізнилася з переговорами за новими кредитами в рамках другої програми фінансової допомоги від міжнародних кредиторів і Афінам необхідно терміново прийняти рішення, таку позицію висловив прес-секретар Єврокомісії (ЄК) Амадеу Альтафаж, передає Reuters.

"Ми вже вийшли за межі всіх мислимих термінів", - сказав представник ЄК, додавши, що грецькій владі доведеться прийняти необхідні рішення. За його словами, як тільки Афіни висловили готовність слідувати узгодженим планом, міністри фінансів країн єврозони будуть готові зустрітися, щоб обговорити "грецьке питання".

Незважаючи на всі заклики ЄК, ситуація в Греції поки не зрушилася з мертвої точки. Нагадаємо, що грецька влада повинна була дати відповідь щодо умов, запропонованих "трійкою" міжнародних кредиторів (Євросоюз, Міжнародний валютний фонд і Європейський центральний банк) в рамках другої програми екстреної допомоги Афінам до 12:00 за київським часом 6 лютого 2012 р. Проте грецькі чиновники повідомили, що правляча коаліція має домовитися з міжнародними кредиторами про проведення подальших реформ в обмін на нові кредити до наступної зустрічі Єврогрупи, яка, ймовірно, відбудеться на цьому тижні.

На думку грецької сторони, 6 лютого 2012 р. не є крайнім терміном, коли лідери коаліції повинні оголосити про своє рішення. "Єдиним крайнім терміном, до якого потрібно досягти угоди про другу програму допомоги, є засідання Єврогрупи", - прокоментував ситуацію з запізненням грецький чиновник, що побажав залишитися невідомим. На даний момент конкретна дата зустрічі міністрів фінансів країн єврозони не встановлена, імовірно засідання Єврогрупи відбудеться на цьому тижні.

Нагадаємо, вчора повідомлялося, що глава Єврогрупи Жан-Клод Юнкер не виключає можливість дефолту Греції.