ru ua

ГПУ порушила справу проти Кузьміна за підозрою в незаконному затриманні у 2010 р. Луценка

ГСУ Генеральної прокуратури України розпочало досудове розслідування за фактом організації у 2010 р. колишнім першим заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним незаконного затримання екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Головне слідче управління Генеральної прокуратури України (ГПУ) розпочало досудове розслідування за фактом організації у 2010 р. колишнім першим заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним незаконного затримання екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та підбурювання судді Печерського суду столиці до обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту. Про це повідомили у прес-службі Генпрокуратури.

Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.3 ст.27 (види співучасників) та ч.2 ст.375 (винесення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч.3 ст.27 та ч.3 ст.371 (завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або утримання під вартою) Кримінального кодексу України.

Також розслідується факт винесення суддею Печерського райсуду завідомо неправосудної постанови про обрання Луценку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (ч.2 ст.375 КК України) і факт завідомо незаконного затримання екс-міністра слідчим Генеральної прокуратури (ч.3 ст.371 КК України).

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває.

14 травня в ГПУ повідомили, що проводять досудове розслідування у кримінальному провадженні за заявами Юрія та Ірини Луценків щодо колишніх посадових осіб Генпрокуратури, Печерського районного суду м. Києва, а також Міністерства внутрішніх справ України.

Нагадаємо, 20 березня 2014 р. Печерський районний суд Києва скасував всі судові вироки стосовно екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.