ua en ru

ГПУ повинна вжити дієвих заходів щодо наведення порядку в "Борисполі", - активісти

Генеральна прокуратура України повинна вжити активних дій для вирішення суперечливої ситуації в ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль". Про це заявив голова ГО "Асоціація захисту прав громадян України" Володимир Лесик.

Асоціація повторно звернулася до Генпрокуратури з вимогою на час проведення Мінінфраструктури України перевірки фінансово-господарської діяльності ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" за 2011-2014 рр. відсторонити від займаних посад генерального директора аеропорту Сергія Гомболевского і його заступника Бориса Шахсуварова, а також розслідувати їхню діяльність на предмет впровадження на підприємстві корупційних схем.

"Ми очікуємо не просто формальних кадрових перестановок у керівництві підприємства, а повного оновлення керівництва за підсумками проведення розслідування та перевірки фінансово-господарської діяльності аеропорту "Бориспіль"", - зазначив Лесик.

Голова асоціації підкреслює, що обидва нинішніх керівника аеропорту і Гомолевський, і Шахсуваров раніше вже очолювали "Бориспіль" протягом періоду, що перевіряється.

"Зазвичай у таких випадках на період проведення перевірки керівництво відсторонюють від виконання обов'язків, щоб уникнути впливу на результати перевірки і тиску на перевіряючих", - додав активіст.

"Нас обурює позиція Міністерства інфраструктури України щодо ключового підприємства в галузі авіаперевезень. Замість повного оновлення керівництва підприємства, а не тільки зміни першої особи, і знищення всіх корупційних схем, міністерство робить лише косметичні перестановки керівників, у результаті яких корупціонери продовжують керувати аеропортом", - зазначив Лесик.

Нагадаємо, 8 липня під час акції протесту активістів "Асоціації захисту прав громадян України" та "Української націоналістичної самооборони" під Міністерством інфраструктури заступник міністра Петро Пінкас зробив заяву, що управління внутрішнього аудиту Мінінфраструктури в ході перевірки фінансово-господарської діяльності "Міжнародного аеропорту "Бориспіль" за 2011-2014 роки виявило безліч порушень. При цьому заступник міністра Пінкас зазначив, що зловживань нинішнім керівництвом підприємства поки не було зафіксовано.

"З одного боку заступник міністра заявляє про те, що виявлено безліч порушень, а з іншого боку, каже, що в людей, які тоді очолювали аеропорт, зловживань не виявлено", - підкреслює Лесик.

Активісти нагадують, що заступник гендиректора аеропорту Шахсуваров очолював підприємство саме в той період, який підлягає перевірці, зокрема в 2008-2011 роках. У 2010 році проти Шахсуварова було порушено кримінальну справу за фактом розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах. У липні того ж року правоохоронні органи провели обшуки в службовому кабінеті Шахсуварова, але він продовжив керувати підприємством.

Нинішній генеральний директор аеропорту Гомболевський у період до 2011 року обіймав посаду начальника терміналу аеропорту і звільнився з підприємства одночасно з Шахсуваровым. У березні 2014 року Гомболевський фактично очолив аеропорт, зайнявши місце свого колишнього керівника Олексія Кочанова, якого відсторонили через зв'язки з "Сім'єю" колишнього президента країни Віктора Януковича. Гомболевський працював заступником Кочанова з липня 2013 року.

Активісти вже не перший раз звертаються з офіційними листами з викладеними фактами зловживань в "Борисполі" до Генеральної прокуратури України, прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та Президента України Петра Порошенка.