Держветфітослужба вважає, що без контролю якості український експорт харчових продуктів в ЄС може бути припинений

Якщо в Україні не буде функціонувати єдиний контролюючий орган, який буде гарантувати якість та безпеку харчових продуктів, жоден український харчовий продукт не потрапить до країн Євросоюзу. Про це заявив головний державний інспектор ветеринарної медицини України Володимир Горжеєв, пише "Дзеркало тижня. Україна".

Горжеєв зазначив, що до остаточного розмежування функцій між Держветфітослужбою та Мінохоронздоров'я останнє поки контролює готові харчові продукти.

"Усе розставить по своїх місцях закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності харчових продуктів", проект якого ми підготували. Він передбачає і перехідний період, протягом якого наша служба плавно візьме на себе функції МОЗ, без будь-яких потрясінь", - додав він.

Глава Держветфітослужби повідомив, цей законопроект був поданий до Верховної Ради ще восени 2012 р., але через "простою" законодавчого органу він не дійшов навіть до першого читання.

"Закон непростий. Ставлення до нього неоднозначне не тільки у відомствах, а й серед депутатського корпусу, в суспільстві. Але це світова практика: єдиний компетентний державний орган контролює харчові продукти. Від поля та ферми - до столу споживача", - сказав Горжеєв.

За його словами, в результаті прийняття закону, Держветфітослужба повністю відповідатиме за дотримання сівозмін, контролюватиме, яке насіння кладуть у грунт і чим обробляють рослини, щоб потім не знаходити "апендикси" засобів захисту рослин в готових харчових продуктах. Друга ланка - тваринництво, зі свого діагностикою, вакцинацією, мільйонними пробами для лабораторних досліджень, якістю кормів, сировиною (м'ясом, молоком, яйцями тощо), яким чином його отримують, в яких умовах зберігають і переробляють, включаючи готову продукцію на прилавку.

"І ще. Інспектори генерального директорату Єврокомісії з охорони здоров'я і захисту прав споживачів (САНКО) чітко заявили нам: жоден харчовий продукт не потрапить до країн єврозони, якщо в Україні не буде функціонувати єдиний контролюючий орган, який буде гарантувати якість і безпеку харчових продуктів" , - підкреслив Горжеєв.

Він також визнав, що український агропромисловий сектор ще не до кінця готовий до виходу на європейський подіум у рамках зони вільної торгівлі.

"У сегменті готових харчових продуктів - ні. Поки не виконаємо вимоги ЄС щодо єдиного органу, про який я говорив", - зазначив Горжеєв.

Читайте також: Держветфітослужба посилила контроль молочної продукції на наявність антибіотиків

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся