ru ua

У Держдумі заявили, що можливі поставки зброї з США "підірвуть" ситуацію в Україні

У Держдумі заявили, що можливі поставки зброї з США "підірвуть" ситуацію в Україні Фото: Володимир Шаманов (скріншот із відео "Единой России")

У РФ назвали такі дії США, якщо вони реалізують цей план, "найбільш безвідповідальним кроком"

Поставки американських озброєнь в Україну, в тому числі протитанкових ракетних комплексів, безпілотників, систем контрбатарейної боротьби і засобів для кібервійни, не просто ускладнять, а "підірвуть" ситуацію в цій країні. Про це заявив глава комітету Держдуми РФ із оборони Володимир Шаманов, передає "РИА Новости".

Раніше про можливість таких поставок заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Ці "хотілки" Клімкіна різко дестабілізують стан, що вже склався в певній мірі, хоч якось підконтрольний для міжнародних організацій і для жителів у зоні конфлікту. Ті кошти, які він перерахував, усі відносяться до наступальних дій, і, безумовно, це буде позначатися вкрай негативно на всіх сторонах процесу, і політичних, і дипломатичних, я вже не кажу про військових. Це не ускладнить, це підірве ситуацію", - попередив Шаманов.

При цьому він охарактеризував дії США, якщо вони реалізують цей план, як "найбільш безвідповідальний крок".

Зазначено, що Шаманов прокоментував заяву Клімкіна, в якій він запропонував США передати американським партнерам "досвід боротьби з росіянами" в обмін на зброю.

"Нам потрібно все це обладнання, логістична підтримка і тренування. Тим більше це взаємовигідно: ми передаємо свій досвід боротьби з росіянами", - сказав Клімкін.

Він уточнив, що в сфері поставки озброєнь мова йде про протитанкові ракетні комплекси Javelin, дрони, системи контрбатарейної боротьби і засоби для кібервійни.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада національної безпеки США представить президенту Дональду Трампу рекомендації про виділення Україні гранту на 47 млн доларів ​​для закупівлі американського озброєння, в тому числі протитанкових комплексів Javelin.