Держборг Італії повинен бути знижений до 60% ВВП, - план Монті

НовиниЕкономіка    25.12.2012 - 11:26

Маріо Монті, який подав у відставку з поста глави уряду Італії, опублікував план, який передбачає вихід Італії з кризи. Однією з основних цілей програми, запропонованої Монті, є зниження державного боргу Італії до 60% ВВП, передає "Росія-24".

Монті пропонує за рахунок реформ збільшити обсяг іноземних інвестицій в Італії і відрахування на НДДКР. Також пропонується збільшити зусилля по боротьбі з корупцією, ухиленням від сплати податків і безробіттям, особливо серед молоді.

Зараз показник держборгу знаходиться на рівні 126% ВВП. Очікується, що держборг буде знижуватися на 5% щорічно з 2015 р. Зробити це вдасться за допомогою структурних реформ.

У 25-150-сторінковому документі наголошується, що багаті громадяни повинні платити більше податків. За рахунок цього вдасться знизити загальне податкове навантаження на середній клас, який Монті пропонує більш активно захищати, як і найбідніші верстви населення.

Ще одна пропозиція щодо податків стосується ринку праці, що дозволить збільшити кількість робочих місць для молоді і жінок, а також зберегти робочі місця для осіб старше 55 років.

Хоча Монті і подав у відставку, він заявив, що готовий знову керувати країною після парламентських виборів, якщо партія, що перемогла, захоче цього. Вибори в Італії відбудуться 24-25 лютого. На початку місяця про свій намір балотуватися на пост прем'єр-міністра заявив колишній прем'єр Італії Сильвіо Берлусконі, однак серед основних претендентів Берлусконі поки явний аутсайдер. Про це свідчать опитування населення, які також говорять про те, що Монті не користується особливою популярністю в Італії.

Читайте також: Монті відмовився від пропозиції Берлусконі об'єднатися для участі в парламентських виборах в Італії

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top