ru ua

Міськсуд Рівного має намір переглянути право власності "Транснафти" на ділянку трубопроводу в Україні

Міський суд м. Рівне має намір переглянути право власності російської "Транснафти" на ділянку трубопроводу в Україні.

Міський суд м. Рівне має намір переглянути право власності російської "Транснафти" на ділянку трубопроводу в Україні. Про це заявив глава компанії Микола Токарєв, передає "Росія 24".

"Ми виграли всі суди, в яких українські законодавці заперечували право власності Росії на ділянку довжиною 1,5 тис. нафтопродуктового труби, по якій здійснюються поставки через західні регіони України на Угорщину. "Транснафта" виграла всі суди. Всі винесли вердикт про те, що труба є власністю російської компанії", - зазначив Токарєв.

Проте два дні тому дочірня структура "Транснафти" "Південно-Захід Транснафтопродукт" отримала повідомлення міськсуду Рівного про те, що рішення судів переглянуть. Новий розгляд у суді призначено на 25 квітня.

Судова тяганина між "Транснафтою" і владою України триває з 2005 р. Генпрокуратура України через суди намагається довести право власності на трубопровід, що належить "ПрикарпатЗападтрансу" - дочірньому підприємству "Південно-Захід Транснафтапродукту". Трубопровід забезпечує транзитне постачання нафтопродуктів європейським споживачам.

"Транснафта" вважає питання власності на трубопровід врегульованим міждержавною угодою про взаємне визнання прав та регулювання відносин власності від 15 січня 1993 р., укладеним після розпаду СРСР. Тоді Україна визнала права власності Росії на розташовані в Україні об'єкти, які перебували на 1 грудня 1990 р. у віданні органів держуправління Росії.