Гонтарева не може керувати НБУ при існуючій недовірі українців, - експерт

НовиниФінанси    27.10.2016 - 11:42
Фото: НБУ
Фото: НБУ

Діяльність Валерії Гонтаревої на посаді глави Нацбанку призвела до повної втрати довіри з боку українців. Про це на прес-конференції заявив президент Асоціації Українських банків Олександр Сугоняко, коментуючи результати соціологічного дослідження "Ваша думка: жовтень 2016 року" про вплив на суспільство девальвації гривні та фінансової кризи, повідомляють українські ЗМІ.

За словами Сугоняко, нинішній рівень недовіри діяльності Гонтаревої, що складає 83%, не дозволяє їй далі керувати Нацбанком.

"Вона успішно перейшла межу, – 1,6% повна довіра, через яку вона за визначенням не може бути керівником грошово-кредитної системи. Тому що при такому рівні довіри до регулятора, а значить і до національної валюти в цілому, відбувається руйнування національної фінансової системи. Те, що показують соціологи – це пульс, це зворотній зв'язок з суспільством для тих, хто хоче чути суспільство. І якщо президент не буде слухати це суспільство і його пульс, і не буде слухати сама Гонтарева, значить, вони довго там не просидять", - зазначив експерт.

Він підкреслив, що Валерія Гонтарева повинна звільнити посаду голови Нацбанку.

"Що це, коли велика кількість людей кажуть, що Нацбанк не піклується про стабільність національної валюти. Адже це його конституційне зобов'язання. При цьому тільки 20% говорять, що він піклується, а інші кажуть, що ні. Людям очевидно, що цей орган не справляється зі своєю конституційною роботою. Такі результати говорять про припинення існування Національного банку, як професійного центру, який відповідає за грошово-кредитну ситуацію в країні", - резюмував Сугоняко.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся