ua en ru

Гонтарєва звинуватила Святаша в захисті інтересів схемних банків

Позафракційний депутат Дмитро Святаш не хоче повертати кредити банкам, тому намагається знайти підтримку у групи лобістів, які захищають інтереси схемних банків. Про це заявила глава Національного банку України Валерія Гонтарєва, відповідаючи на питання про причини появи депутатської інціативи про її звільнення з посади керівника НБУ.

Авторами проекту постанови є екс-регіонали Дмитро Святаш, співвласник автокорпорації АІС і Валерій Писаренко.

Глава Нацбанку нагадала, що Дмитро Святаш, який є співвласником автомобільної корпорації АІС, досі намагається уникнути повернення банкам понад 100 млн дол кредитів. Це, за її словами, і пояснює, чому Святаш активно приєднався до лобістської кампанії власників схемних банків з метою тиску на Нацбанк і його керівника.

"Ми зараз активно виводимо з ринку банки, які займалися не банківським бізнесом, а банальним переведенням, або працювали кишенею для своїх акціонерів. Власники цих закладів використовують всі можливі методи тиску і до них приєднуються ті політики, які не хочуть платити по своїм кредитам. Тому це дуже символічно, що саме Святаш і Писаренко подали законопроект про моє звільнення, я рада що я їм не подобаюсь", - сказала Гонтарєва.

У той же час вона висловила здивування, що люди, які дискредитували себе корупційними скандалами і активною підтримкою колишнього режиму змогли потрапити до нового складу Ради.

Екс-регіонал, а нині позафракційний депутат парламенту, Дмитро Святаш, є співвласником автомобільної корпорації АІС. Його партнер по бізнесу Василь Поляков не зміг потрапити до нового складу Ради за списком партії "Сильна Україна", яку створив його кум, екс-регіонал Сергій Тігіпко, оскільки політпроект не зміг подолати прохідний бар'єр.

Кредитна заборгованість автомобільної корпорації АІС тільки перед УкрсСиббанком, українським підрозділом найбільшої мультинаціональної фінансової групи BNP ParibasGroup, перевищує 100 млн дол. Загальна заборгованість Аіса перед банками-кредиторами перевищувала суму 250 млн дол., пул кредиторо ввынужден був публічно звернутися до руводству України для врегулювання даної проблеми. Завдяки корупційним схемам і процедур фіктивного банкрутства власники корпорації АІС зробили спроби виведення закладених за кредитами активів.

Судова тяганина між УкрсСиббанком і власниками автокорпорації АІС безуспішно триває вже більше трьох років. Судові інстанції приймають сумнівні судові рішення накористь політиків, які раніше користувалися заступництвом влади, а також неодноразово були викриті у фактах корупції та підкуп суддів для отримання рішень на свою користь.