ru ua

Голик: у Петриківці після реконструкції відкрита початкова школа з сучасним обладнанням

Голик: у Петриківці після реконструкції відкрита початкова школа з сучасним обладнанням Фото: Юрій Голик (прес-служба ДнепрОГА)

Вперше за 110 років в селі Петриківка була реконструйована початкова школа

Вперше за 110 років в селі Петриківка Дніпропетровської області була реконструйована початкова школа. Про це повідомив радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації (ОДА) Юрій Голик, передає прес-служба ОДА.

Зокрема, за його словами, тепер це не "холодна сіра будівля із застарілою системою водовідведення і розбитим двором, а яскравий, затишний і оснащений сучасною технікою навчальний заклад".

Голик зазначив, що реконструкція старих шкіл у Дніпропетровській області – це частина програми щодо створення сучасного освітнього простору. Всього по області Дніпропетровська ОДА в даний час реконструює більше 30 шкіл одночасно.

"Створення сучасного освітнього простору на Дніпропетровщині – завдання, поставлене перед нами президентом України Петром Порошенком. За три роки в області ми реконструювали 70 навчальних закладів, в 2018-му - оновлюємо ще більш 30. Вже завершені роботи в Петриківській школі. У минулому році осучаснили основний корпус, зараз відкрили будівлю початкових класів", - сказав Голик.

Голик: у Петриківці після реконструкції відкрита початкова школа з сучасним обладнанням

Будівлю початкової школи Петриківка побудували в 1910 році. За ці роки вона застаріла, системи водопостачання, водовідведення, опалення та освітлення прийшли у непридатність. Школярі вчилися в сірих холодних класах, їм не було де відпочивати під час перерви.

Підрядники утеплили фасад будівлі, облаштували новий дах з системою блискавкозахисту, проклали нові комунікації.

У кожному класі школи є яскравий акцент - кольорова стіна. Тут також встановили сучасну меблі, зокрема меблі для дітей з особливими потребами, а також інтерактивні дошки і комп'ютери. Всі парти - одномісні, вони трансформуються у відповідності з ростом кожного учня.

Голик: у Петриківці після реконструкції відкрита початкова школа з сучасним обладнаннямГолик: у Петриківці після реконструкції відкрита початкова школа з сучасним обладнанням

Поруч з корпусом початкових класів знаходиться будівля колишніх майстерень. Там обладнали інклюзивної-ресурсний центр для розвитку особливих дітей. Враховані всі потреби учнів - вхід обладнаний пандусами, вбиральні - поручнями і "кнопками виклику".

У інклюзивно-ресурсному центрі також яскравий дизайн. Є зал лікувальної фізкультури, кабінети логопеда і психолога, ресурсна кімната. Родзинка центру – інтерактивна підлога з сенсорами і музичним супроводом.

Крім того, Дніпропетровська ОДА облаштувала двір біля школи - його обгородили новим парканом, поклали тротуарну плитку, висадили дерева та кущі.

Голик: у Петриківці після реконструкції відкрита початкова школа з сучасним обладнанням

"Ми фактично розібрали будинок початкових класів Петриківської школи і зібрали його заново. Тепер діти будуть вчитися в сучасних умовах. Ми прагнемо до того, щоб у кожному місті і селі області школярі отримували знання з однаковим комфортом", - заявив Голик.

Після реконструкції у школі зможуть навчатися понад 250 дітей.