ru ua

ДПАУ зібрала з початку квітня 2010 р. 30% запланованих місячних платежів.

ДПАУ зібрала з початку квітня 2010 р. 30% запланованих місячних платежів. Про це повідомив журналістам глава ДПАУ Олександр Папаїка, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами О.Папаїки, податкові служби зібрали 3 млрд грн при плані в 10 млрд. До кінця місяця планується зібрати 6-7 млрд грн. «Збирати податки складно, бюджету поки немає, проте, як я говорив, 12 млрд грн підприємці отримали наперед раніше. Оскільки держава була винна підприємцям, то борги зараховувалися вперед сплати платежів», - сказав він.

За його словами, ДПАУ турбують перерахунки, які утворилися в I кв. цього року, і в кінці минулого року.

Підприємства збільшили витрати на переозброєння і переоснащення, відповідно знизили і прибуток. Це призводить до того, що зростає внутрішній державний борг.

О.Папаїка зазначив, що сплата ПДВ відбувається після 16 числа місяця, у зв'язку з цим очікується, що 70% від плану по цьому податку буде виконано.

Він також повідомив, що з початку 2010 р. надходжень від ПДВ і податку на прибуток в 2,8 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року. Проте, ці надходження податкову не влаштовують, оскільки ростуть і витрати держави. Проте, уряд не планує знижувати місячні плани з наповнення до бюджету, зазначив він. «Цього (зниження планки поповнення до бюджету) не буде. Нам держава дала стартовий майданчик, але ніхто нам не занижуватиме плани», - сказав він.