Голови РФ і ФРН, прем'єри Франції і Нідерландів та єврокомісар з енергетики 8 листопада запустять "Північний потік"

НовиниЕкономіка    02.11.2011 - 18:21

Церемонія запуску газопроводу "Північний потік" (Nord Stream), в якій візьмуть участь Президент Росії Дмитро Медведєв, канцлер Німеччини Ангела Меркель, прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон і Нідерландів - Марк Рютте, а також комісар Євросоюзу (ЄС) з енергетики Гюнтер Еттінгер, відбудеться 8 листопада ц.р. Всі чотири країни беруть участь в газотранспортному проекті. Про це повідомляється в прес-релізі компанії-оператора проекту Nord Stream AG. На заході, який відбудеться в м. Любмін на північному сході Німеччини, де магістраль виходить на берег, очікуються 420 гостей.
На початку жовтня ц.р. голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер в ході робочої зустрічі з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним повідомив, що будівництво першої нитки Nord Stream закінчене, ведуться пуско-налагоджувальні роботи, і йде заповнення труби газом. Глава "Газпрому" також доповів, що вже побудовано більше 700 км другої нитки "Північного потоку", або близько 60% від всієї протяжності другої "труби".
"Північний потік" - принципово новий маршрут експорту російського газу в Європу. Газопровід пройде через акваторію Балтійського моря від Портової бухти (район м. Виборга в Ленінградській області) до побережжя Німеччини (район Грайфсвальда). Протяжність газопроводу складе близько 1,2 тис. км. Загальний обсяг інвестицій в будівництво оцінюється в 7,4 млрд євро (з урахуванням відсотків по кредитах - 8,8 млрд євро). Термін повернення інвестицій, за попередньою оцінкою, складе 10-16 років. Трохи менше третини обсягу фінансування проекту (30%) забезпечують п'ять акціонерів компанії-оператора, останні 70% - залучені у 26 міжнародних банків. До числа акціонерів проекту входять ВАТ "Газпром" (51%), німецькі E.ON Ruhrgas (15,5%) і Wintershall AG (15,5), голландська N.V. Nederlandse Gasunie (9%), французька GDF Suez (9%).

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top