ua en ru

Головний архітектор Києва прогнозує введення зонінгу в 2015 р

Головний архітектор м. Києва Сергій Целовальник прогнозує введення в столиці зонінгу в 2015 р. Про це він повідомив в бліц-інтерв'ю РБК-Україна.

Целовальник повідомив, що київська влада вже веде кадастр, згідно з яким забудовник ділянки повинен дотримуватися чітких параметрів.

"Він (кадастр, - ред.) був організований у відповідності з законом, у нас над ним працює цілий колектив. На жаль, за рахунок власних коштів, тобто ми працюємо над ним за рахунок своїх штатних одиниць. За рішенням Кабміну, нас повинні були забезпечити 19 штатними співробітниками, але не забезпечили. Тим не менш, кадастр ведеться, хоча він поки що не є таким, як би я хотів у результаті бачити, але оновлена підоснова у нас вже є", - повідомив він.

Що стосується зонінгу, то, за словами головного архітектора Києва, зонінг - це закон, а кадастр - це інструмент. Зонінг буде включати опис кожного земельного майданчика із зазначенням власника. У такому кадастр буде записано до 160 параметрів: висота, функція, відступ, зелена лінія, червона лінія, жовта лінія.

За словами Целовальника, реалізація зонінгу дозволить вирішити проблему корупції в будівництві та дозвільній діяльності, що відкриє нові можливості для інвесторів.

"Інвестор, наприклад, прийде в міськраду або в спеціальну компанію і скаже: у мене є гроші, хочу інвестувати, хочу побудувати кінотеатр або ще щось. Йому скажуть: Будьте люб'язні - ось вам 25 навскидку майданчиків і по кожній прописано, що кінотеатр тут може бути побудований, але ось тут він більше, а тут - менше. Де б ви хотіли? І людина з самого початку буде знати, у що вона грає", - зазначив Целовальник.

На питання про те, чи можна очікувати, що в наступному році зонінг буде введений, Целовальник відповів: "Так, у наступному році по центральній частині Києва ми зонінг вже будемо виставляти".

Нагадаємо, згідно з коаліційною угодою, до 2016 р. планується ввести зонування територій, яке передбачає детальне планування земельних ділянок та їх цільового призначення, що допоможе забудовникам адекватно оцінити інвестиційні ризики.