ua ru

Глава українського МЗС заявив у Парижі про загрозу нападу на Маріуполь

Українська сторона побоюється, що сепаратисти спробують розширити території, що знаходяться під їх контролем, і захопити місто Маріуполь. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у вівторок після переговорів "нормандської четвірки" в Парижі, передає Reuters.

"Ми вкрай стурбовані недавніми атаками в районі Маріуполя і в місцях неподалік від Маріуполя. Ми стурбовані можливою передислокацією військ з Дебальцеве в напрямку Маріуполя", - зазначив Клімкін.

Українська сторона не перший раз висловлює стурбованість з приводу можливих планів бойовиків взяти Маріуполь під свій контроль. 20 лютого спікер військової операції на сході України Андрій Лисенко повідомляв про нібито перекидання з Росії більше 20 танків і ракетних систем. Російська сторона щораз подібні звинувачення спростовує, заявляючи, що в Україні російські військовослужбовці не присутні.

19 лютого спікер військової операції в Донбасі Анатолій Стельмах заявляв, що основні бойові дії між українськими силовиками і терористами після захоплення останніми Дебальцеве перемістилися під Маріуполь. Головною гарячою точкою, за даними силовиків, на лінії фронту в Донбасі стало село Широкіне (у 23 км від Маріуполя). "Широкине фактично цілодобово перебуває під обстрілом", - зазначав Стельмах.

22 лютого Андрій Лисенко заявляв, що під Маріуполем відбуваються бойові зіткнення між українськими силовиками і терористами за участю танків.

Зі свого боку донецькі сепаратисти кажуть, що бойових дій в районі Маріуполя не ведеться.

Нагадаємо, МВС продовжує спецоперацію в Маріуполі по знешкодженню бойовика, який вбив бійця "Сокола".