ru ua

Глава УГКЦ освятив Патріарший собор Воскресіння Христового у Києві

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук сьогодні 18 серпня освятив Патріарший собор Воскресіння Христового у Києві. У Літургії з нагоди освячення собору взяли участь близько 50 близько єпископів, 670 священиків і 20 тис. греко-католиків з багатьох країн світу, передає кореспондент РБК-Україна.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук (на фото) сьогодні 18 серпня освятив Патріарший собор Воскресіння Христового у Києві. У Літургії з нагоди освячення собору взяли участь близько 50 близько єпископів, 670 священиків і, за різними даними, від 15 до 20 тис. греко-католиків з багатьох країн світу, передає кореспондент РБК-Україна.

У чині освячення престолу, крім Блаженнішого Святослава взяли участь митрополити УГКЦ, які прибули з України та світу. Архієреї помили престол водою з милом, червоним вином, рожевою водою. Потім трапезу помазали миром, після чого всередину престолу Блаженніший Святослав заклав мощі святих мучеників.

"У цю трапезу ми вклали мощі людської спільності святих: апостолів Петра і Павла; святого Андрія Первозванного, першого з покликаних і благовісника Божого на київських горах; Климента Римського та Мартіна, загиблих на українських, кримських, землях; священномученика Йосафата, що своєю кров'ю запечатав єдність Київської Церкви з Римським Апостольським престолом; блаженних священномучеників ХХ століття Микола Чарнецький та Йосафата Коциловського", - зазначив Шевчук.

Після освячення престолу святою водою окропили стіни собору з внутрішньої сторони.