ua en ru

Голова Ради: радість Росії про холодну зиму збалансує падіння цін на нафту

Голова Верховної Ради Олександр Турчинов вважає, що країни Євросоюзу і України повинні продемонструвати консолідовану позицію в газових переговорах з Росією.

Голова Верховної Ради Олександр Турчинов вважає, що країни Євросоюзу і України повинні продемонструвати консолідовану позицію в газових переговорах з Росією. Про це Турчинов заявив сьогодні під час наради з керівниками парламентів європейських країн у Києві, передає кореспондент РБК-Україна.

"Для України важлива консолідована європейська позиція у сфері енергетики. Інакше Росія буде пробувати через диференціацію цін і обсяги поставок розколоти європейські позиції, через своє лобі реалізувати свою енергетичну антиєвропейську позицію і політику", - зазначив український спікер.

На його думку, для України і ЄС має бути принципово важливим усунути монополію поставок газу з Росії. І в цьому контексті, за словами Турчинова, важливо, щоб не був зупинений реверс газу з Європи в Україну.

"Енергетична війна Росії є продовженням військової окупації. Сьогодні відбувається спроба енергетичної блокади нашої держави. Безумовно, це є спроба Росії таким чином чинити тиск не тільки на Україну, але і на європейські країни. Це здійснюється за допомогою енергетичного тиску", - зазначив спікер.

"Але я впевнений, що радість Росії про холодну зиму буде збалансована падінням цін на нафту", - додав він.

Нагадаємо, 10 жовтня ціна нафтової корзини ОПЕК оновила свій майже чотирирічний мінімум, опустившись нижче позначки 88,3 дол./бар.