Глава АМКУ вважає, що український ринок газу штучно зроблений неконкурентним

Понеділок 23 жовтня 2017 09:52
Глава АМКУ вважає, що український ринок газу штучно зроблений неконкурентним
Фото: Юрій Терентьєв (РБК-Україна)

Терентьєв вважає, що ринок газу тільки задекларований як конкурентний

Голова Антимонопольного комітету України (АМКУ) Юрій Терентьєв заявив, що український ринок газу штучно зроблений неконкурентними. Про це він повідомив в ході інтерв'ю РБК-Україна.

"Ми не говоримо зараз про те, що є порушення конкурентного середовища. Ми говоримо про те, що ринок газу повинен бути конкурентним. Зараз він штучно, регуляторними актами, зроблений неконкурентним", - заявив Терентьєв.

За його словами, компанія "Нафтогаз" є єдиною компанією, з ресурсів якої, як постачальника зі спеціальними обов'язками, здійснюється постачання газу для населення і підприємств теплокомуненерго.

"Якщо було б багато таких компаній, то, гіпотетично, видобувні підприємства, могли б виходити безпосередньо з власним ресурсом і постачати його тепловій генерації. Ми говоримо, що є проблема в тому, що ринок, який задекларований як конкурентний, конкурентним насправді не є", - додав глава АМКУ.

Він підкреслив, що для домінуючого на цьому ринку суб'єкта штучно створені "певні преференції, які викликають питання".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Антимонопольний комітет України почав розслідування для з'ясування причини зростання цін на бензин і дизельне паливо в багатьох мережах автозаправних станцій.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся