ua en ru

ДКЦПФР позбавила ліцензій 8 українських компаній.

ДКЦПФР на засіданні 26 січня позбавила ліцензій сім торговців цінними паперами: "ФК "Фінтраст", "ФК КІТ", "ГІК "Акцент-інвест", "ФК "Раритет", "Укррегіонброк", "ФК "Краматорськ" і ПАО "Райсторбіг". У Держкомісії повідомили, що ПАО "Райсторбіг" виникло після перейменування "Тект-брок", що входила до групи "Тект" Вадима Гріба, пише "Комерсант-Україна".

"У групи компаній "Тект" залишився один брокер. В рамках реструктуризації ми відмовилися від однієї з юридичних осіб. Мабуть, новий власник вирішив не підтримувати цю компанію", - пояснив генеральний директор "Тект-капітал" (управляє ДК "Тект") Олексій Сухоруков. Нагадаємо, в кінці грудня "Тект-брок" була виключена і з асоціації ПФТС за несплату внеску за III квартал.

Підставою для відгуку у цих компаній ліцензій стала "неможливість виконання ліцензійних умов - відсутність членства в саморегульованій організації (СРО)", - повідомила начальник відділу ліцензування торговців цінними паперами ДКЦПФР Оксана Сальчук. Це перший випадок застосування такої жорсткої санкції до торговців з моменту, коли АУФТ, що об'єднувала більше 50% ринку, отримала 22 травня 2009 р. статус СРО. На той момент в асоціацію входило 54% учасників ринку, або 437 компаній. Глава ДКЦПФР Анатолій Балюк тоді зобов'язав всіх торговців вступити в АУФТ до 22 липня. За словами О.Сальчук, торговці були попереджені, що у них є місяць на виконання норми про членство в СРО - до 31 грудня 2009 р.

Відзначимо, що ДКЦПФР також позбавила ліцензії ЗАТ "Контрактовий будинок", але цей торговець відсутній по місцю реєстрації, і в ДКЦПФР мають намір звернутися до суду з проханням про його ліквідацію.

Втім, у торговців є можливість відновити ліцензії. "Вони отримують ліцензію, а потім повинні вступити в СРО до моменту, коли почнуть здійснювати свою професійну діяльність - торгувати цінними паперами", - відзначила О.Сальчук. На 1 січня 2010 р. ліцензіями торговця володіли 737 компаній. В той же час членами АУФТ на 27 січня були тільки 708 торговців. Проте комісія не поспішає ухвалювати рішення по 21 компанії, що залишилися. За словами О.Сальчук, серед них багато нових трейдерів, які поки не працюють, або трейдерів, що суміщають діяльність торговця і хранителя.

У АУФТ не мають наміру вимагати від регулятора позбавити ліцензій решти торговців, але вважають, що всі вони повинні вступити в асоціацію. Вступний внесок складає 5 тис. грн, щоквартальні платежі - 1 тис. грн. "Ми можемо тільки інформувати комісію про того, хто до нас вступив. Але в самому рішенні комісії записано, що кожен торговець повинен вступити в СРО. Трактування "я є і торговцем, і хранителем, а тому можу входити тільки в одну СРО" неправильне", - заявив голова ради АУФТ Сергій Антонов.