Німеччина виділить близько 18 млн євро для Чорнобильської АЕС

НовиниСуспільство    17.03.2015 - 19:07

Уряд ФРН має намір виділити додатково близько 18 млн євро на завершення будівництва нового саркофага над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, передає Deutsche Welle з посиланням на dpa.

У період з 2016 по 2019 р. Німеччина буде щорічно виділяти 4,5 млн євро на додаткові заходи щодо забезпечення безпеки в Чорнобилі. Ці кошти вже передбачені в бюджеті міністерства навколишнього середовища, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

У 1997 р. країни G7 домовилися створити фонд для фінансування будівництва саркофага для аварійного енергоблоку Чорнобильської АЕС. Оскільки колишня захисна конструкція з бетону поступово руйнується, для довговічного захисту від високорадіоактивного випромінювання було вирішено побудувати гігантську металоконструкцію, яка поки що готова лише наполовину. Її висота сягає 108 м, довжина - 162 м, а ширина - 257 м.

Так як для завершення будівництва саркофага бракує ще декількох сотень мільйонів євро, Німеччина має намір приділити цьому питанню особливу увагу в рамках свого головування в G7.

Нагадаємо, Україна до 2017 р. виділить 93,6 млн дол. для будівництва укриття на ЧАЕС.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top