ru ua

Генсек ООН вважає, що миротворчі операції не повинні бути шаблонними

Генсек ООН вважає, що миротворчі операції не повинні бути шаблонними Фото: Пан Гі Мун

"Ми повинні діяти швидше і більш гнучко у припиненні насильства, а також використовувати всі можливості щодо врегулювання конфлікту", - повідомив Пан Гі Мун

Миротворчі операції ООН повинні готуватися не за шаблоном, а з урахуванням конкретної ситуації в регіоні, куди направляються "блакитні каски". Про це заявив генеральний секретар всесвітньої організації Пан Гі Мун, виступаючи на засіданні Генеральної Асамблеї.

"Нам потрібно змінити те, як ми плануємо і проводимо миротворчі операції ООН. Ми повинні діяти швидше і більш гнучко у припиненні насильства, а також використовувати всі можливості щодо врегулювання конфлікту. Нам необхідно відійти від шаблонного підходу до більш цілеспрямованим діям на основі мандатів, які складаються з урахуванням конкретних вимог на місці подій", - сказав Пан Гі Мун.

За його словами, для того, щоб забезпечити максимальну ефективність "блакитних касок", потрібно посилити взаємодію між Радою Безпеки, який визначає повноваження операцій, та державами, що надають війська ООН. "Нам також необхідно впритул працювати з національними гравцями і місцевими громадами", - зазначив генсек.

Він повідомив, що ООН потребує військовому і цивільному персоналу, який можна швидко розгорнути в будь-якій точці земної кулі і почати ефективно працювати навіть в найскладніших умовах. Пан Гі Мун подякував країни, яка пообіцяла виділити ООН додаткові 40 тис. військовослужбовців і поліцейських на саміті в кінці вересня. Передбачається, що це дозволить створити сили швидкого реагування, які можна буде розгорнути в "гарячих точках" відразу після того, як РБ ООН прийме рішення про направлення миротворців. Зазвичай цей процес займає кілька місяців.

Адміністративний глава ООН місяць тому представив доповідь, в якій виклав своє бачення реформ, необхідних миротворчої діяльності ООН. Виступаючи на засіданні ГА, він виділив ключові, на його думку, рекомендації. Генсек закликав в першу чергу зосередитися на запобігання конфліктів і посередницьких зусиллях. "Діючи на ранньому етапі, можна врятувати життя і зекономити гроші", - підкреслив Пан Гі Мун.

Він також закликав розвивати взаємодію між ООН та регіональними організаціями при підготовці і проведенні миротворчих операцій. "ООН не може впоратися з викликами поодинці. Ми повинні зміцнювати партнерства, щоб реагувати на всі більш складний характер конфліктів", - заявив генеральний секретар.

Нагадаємо, Пан Гі Мун вважає, що Росія ускладнила ситуацію в Сирії.