У ФРН визнали незаконним стеження за працівниками програмами-шпигунами

НовиниПолітика    29.07.2017 - 20:17
Фото: Федеральне управління кримінальної поліції Німеччини (bka.de)
Фото: Федеральне управління кримінальної поліції Німеччини (bka.de)

Суд визнав протизаконним стеження компаніями за співробітниками спеціальними програмами

Федеральний суд Німеччини у трудових справах визнав протизаконним стеження компаніями за своїми співробітниками за допомогою спеціального програмного забезпечення. Мова йде про системи стеження за працівниками, які зокрема реєструють і записують введення даних із клавіатури та зберігають знімки екрана комп'ютера, передає DW.

Відповідно до рішення суду, таке стеження допустиме лише за наявності конкретної підозри щодо злочину або тяжкого порушення співробітником своїх посадових обов'язків. Крім того, інформація, отримана внаслідок такого стеження, не може бути використана в суді.

Як визначив Верховний суд у трудових справах, використання шпигунського програмного забезпечення є втручанням у приватну сферу та порушує право людини на інформаційне самовизначення.

"Кожна людина сама має вирішувати щодо розкриття особистих даних. Це право чинне і на підприємствах", - оголосив суддя.

Зазначено, що вказане рішення Федеральний суд ухвалив за позовом програміста з землі Північний Рейн-Вестфалія. Він використовував робочий комп'ютер під час перерв на роботі для програмування комп'ютерної гри й опрацювання листів з електронної пошти компанії свого батька. За твердженням програміста, мова йде про 10 хвилин на день. Це було зафіксовано програмою стеження, і роботодавець звільнив співробітника. Чоловік подав позов. Федеральний суд при цьому ухвалив таке саме рішення, як і суд попередньої інстанції.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у США компанія Three Market Square запропонувала своїм співробітникам встановлювати в руки мікрочіпи.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top