Фондові торги в США 3 травня закрилися зростанням провідних індексів.

Фондові торги в США закрилися зростанням провідних індексів на тлі макроекономічних новин, повідомляє РБК. Оптимізм інвесторів викликали доповіді американського Інституту з управління постачаннями і Міністерства торгівлі США. Згідно з представленими статистичними даними з економіки США, індекс ділової активності в промисловості (ISM index) виріс в квітні 2010 р. до 60,4 пункту в порівнянні з переглянутим значенням за березень (59,6 пункту), а обсяг витрат на будівництво в США в березні 2010 р. в порівнянні з переглянутим показником лютого виріс на 0,2% і склав 847,3 млрд дол.

На цьому фоні в "плюс" пошли котирування акцій найбільших компаній-виробників США: акції американської машинобудівної корпорації Caterpillar подорожчали на 2,7%, багатопрофільної компанії 3m Co. - на 1,5%, папери американського концерну General Electric Co. і авіабудівної компанії Boeing Co. додали в ціні 2,2% і 2,7% відповідно.

Підстебнули активність інвесторів і дані щодо споживчих витрат в США за березень, які укріпили впевненість гравців фондового ринку в швидкому відновленні американської економіки після рецесії. Так, особисті витрати споживачів виросли в березні в порівнянні з лютим на 0,6%, що стало найзначнішим зростанням показника за 5 місяців.

Сприятливим фоном для американських фондових торгів послужили і останні новини по Греції. У минулі вихідні ЄС і Міжнародний валютний фонд погодилися надати Греції пільгові кредити на суму 110 млрд євро строком на 3 роки.

Позитивну динаміку котирувань продемонстрували крупні американські банки: цінні папери American Express Company подорожчали на 2,3%, Bank of America - на 1,3%, JP Morgan Chase - на 2,2%. Сприятливо склалася торгова сесія і для скандально відомого Goldman Sachs: акції американського банку піднялися в ціні на 3% після того, як відомий інвестор Уоррен Баффет виступив на захист кредитної організації, заявивши, що не згоден із звинуваченням Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC). Нагадаємо, що 16 квітня ц.р. SEC подала до суду на Goldman Sachs, звинувативши його в шахрайстві з використанням похідних іпотечних паперів. В кінці квітня стало відомо, що Міністерство юстиції США, за неофіційними даними, почало кримінальне розслідування відносно впливового Goldman Sachs. Зокрема, гравці фондового ринку відіграли довгождану операцію щодо злиття авіакомпаній United Airlines і Continental Airlines. На тлі оголошення про операцію акції компанії UAL Corp. (холдингова компанія United Airlines) подорожчали на 1,9%, на стільки ж зміцнилися акції Continental.

За підсумками торгів 3 травня 2010 р. індекс Dow Jones підвищився на 143,22 пункту (+1,3%) - до 11151,83 пункту, індекс S&Р - на 15,57 пункту (+1,31%) - до 1202,26 пункту, індекс Nasdaq - на 37,55 пункту (+1,53%) - до 2498,74 пункту. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся