Фондові торги в Японії завершилися 15 квітня зниженням індексу Nikkei на 0,7%

Фондові торги в Японії 15 квітня 2011 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 0,7% на тлі зменшення вартості акцій експортерів країни, викликаного посилилися побоюваннями навколо можливого підвищення Китаєм - найбільшим ринком збуту японських товарів - облікових ставок. Сьогодні Державне бюро статистики КНР опублікувало дані, які показали, що споживчі ціни в Піднебесній досягли двохрічну максимуму на тлі зростання ВВП Китаю за підсумками I кварталу 2011 р. на 9,7% в порівнянні з прогнозували аналітики 9,5%, повідомляє РБК.

Цінні папери одного з найбільших японських виробників промислових роботів Fanuc Corp. (Імпортує 40% продукції в Китай) подешевшали на 1,1%, а його конкурента Komatsu Ltd. (Поставляє в Піднебесну 20% товарів) - на 1,5%. Вартість акцій виробника електронних компонентів і носіїв інформації TDK Corp знизилася на 1,1%.
Ринкова капіталізація найбільшого в світі автомобілебудівного концерну Toyota Motor зменшилася на 0,9% після повідомлення про те, що компанія відкладає публікацію свого прогнозу з прибутку на тлі перебоїв поставок комплектуючих, викликаних тривалими землетрусами в Японії.

У негативній зоні завершили торги паперу виробників напівпровідників після того, як Bank of America Merrill Lynch знизив їхні рейтинги в зв'язку з можливим скороченням замовлень, також обумовленим браком комплектуючих: акції першого по величині японського виробника мікропроцесорів Tokyo Electron Ltd. подешевшали на 2,8%, виробника прецизійних інструментів Disco Corp. - На 4,7%.
Котирування девелоперських і будівельних компаній пішли в негативну зону після публікації огляду фінансової холдингової компанії Nomura Holdings Inc., В якому прогнозується спад продажів нерухомості після минулої в країні серії потужних землетрусів. Ціни на акції найбільшого за капіталізацією в Японії девелопера Mitsubishi Estate Co. "Просіли" на 0,7%, другого за величиною - Mitsui Fudosan Co. - На 1,7%.

Вартість паперів третього за величиною виробника сталі в Японії Sumitomo Metal Industries Ltd. знизилася 1,1% після виходу повідомлення про те, що у зв'язку з підземними поштовхами збитки компанії за підсумками 2010-2011 фінансового року, що закінчився 31 березня 2011 р., складуть 60 млрд ієн (718 млн дол.).

За підсумками торгів 15 квітня 2011 р. індекс Nikkei знизився на 62,40 пункту (-0,7%) і склав 9591,52 пункту. Курс долара до ієни знизився на 0,28 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 84,45 ієни / дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся