Фондові торги в США закрилися 15 лютого зниженням провідних індексів

Середа 16 лютого 2011 08:53

Фондові торги в США закрилися 15 лютого 2011 р. пониженням провідних індексів. Учасники ринку виявилися розчаровані які вийшли ще до відкриття торгів доповіддю Міністерства торгівлі США по динаміці одного з найбільш важливих індикаторів національної економіки - роздрібних продажів. Згідно зі звітом відомства, роздрібні продажі в січні 2011 р. збільшилися в США всього на 0,3%, що виявилося на 0,2 процентних пункти нижче прогнозів аналітиків, віщували зростання показника в місячному численні на 0,5%. Про це повідомляє РБК.
На цьому фоні в "червоному" секторі завершили торгову сесію цінні папери провідних фінансових компаній Нового світу. Зокрема, за низхідною траєкторією рухалися котирування найбільшого в США за обсягом активів Bank of America Corp. (-0,81%), А також одного з найбільших в країні банків Wells Fargo & Co. (-0,56%). Не склалася сесія і для оператора кредитних карт Visa, чиї акції подешевшали на 0,2%, а його конкурента American Express (-0,71%).
Провальною виявилася торгова сесія для світового лідера в області виробництва генно-модифікованого насіння Monsanto Co. Акції компанії просіли в ціні на 4,8% після того, як фонд відомого фінансиста і філантропа Джорджа Сороса позбувся частини акцій Monsanto, скоротивши свою частку в компанії. Повідомлялося, що Soros Fund Management скоротив пакет з 6,52 млн акцій Monsanto до 3,29 млн.
Також поступитися своїми позиціями довелося акцій найбільшої в США і однією з найбільших у світі нафтогазових корпорацій Exxon Mobil Corp. Котирування нафтового гіганта впали на 2,3%, що стало реакцією ринку не перегляд компанією своїх доведених резервів вуглеводнів. Втім, і в цілому по сектору спостерігалася певна корекція, приводом до чого стало зниження цін на американську легку нафту на торгах у Нью-Йорку до 84,32 дол./бар. У результаті папери ConocoPhillips і Chevron подешевшали на 0,4% і 0,6% відповідно, а нафтосервісної Halliburton - на 0,22%.
У мінусі закрилися акції американського виробника персональних комп'ютерів Dell. Вже після закриття торгів компанія відзвітувала про зростання чистого прибутку в 2010-2011 фінансовому році, який завершився 28 січня 2011 р., - до 2,63 млрд дол., а виручки - до 61,5 млрд дол. Тим не менш, на ринку звіт Dell очікували без особливого оптимізму і котирування компанії впали до закриття торговельних майданчиків на 1,28%.
Не обійшли стороною інвестори і новина про те, що німецький біржовий оператор Deutsche Boerse AG, що володіє Франкфуртської фондової біржею, і трансатлантичний оператор NYSE Euronext, як і очікувалося, домовилися про злиття з метою створення глобальної біржової групи. Інвестори досить передбачувано відреагували на таку новину, що призвело до падіння котирувань NYSE Euronext на 3,4%.
За підсумками торгів індекс Dow Jones знизився на 41,55 пункту (-0,34%) - до 12226,60 пункту, індекс S & P - на 4,31 пункту (-0,32%) - до 1328,01 пункту, а індекс Nasdaq - на 12,83 пункту (-0,46%) - до 2804,35 пункту.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся