ru ua

Фондові торги в США 4 березня закрилися зниженням провідних індексів

Фондові торги в США 4 березня 2011 р. закрилися зниженням провідних індексів після того, як ринок виріс до максимальних значень за три місяці в ході попередньої торгової сесії. Негатив у ході фондових торгів був обумовлений підвищенням ціни на нафту і стурбованістю інвесторів у зв'язку з цим.
У той же час доповідь Міністерства праці США, прозвітував напередодні про зниження рівня безробіття в США в лютому 2011 р. в порівнянні з показником попереднього місяця на 0,1 процентного пункту, виявився більш ніж обнадійливим: згідно з даними американського відомства, рівень безробіття в США склав 8,9%, у той час як аналітики прогнозували 9,1%.
Аналітики відзначають, що в ході минулого тижня на фондовому ринку спостерігалася своєрідна боротьба між негативними геополітичними новинами і позитивними макроекономічними даними. "Поточна економічна обстановка сприяє зростанню фондового ринку, чого не можна сказати про геополітичної напруженості і пов'язаним з цим зростанням цін на нафту", - вважають експерти.
У останню торгову сесію тижня "переважили" все-таки негативні настрої, і акції американських банків стали дешевшати: котирування Goldman Sachs Group Inc. і Citigroup Inc. знизилися на 2,12% і 2,99%. Крім того, зниження їх котирувань сприяла новина про те, що Bank of America Corp. знизили рекомендації по акціях цих кредитних організацій. Акції самого Bank of America подешевшали на 1,05%.Зниженням котирувань відзначилися також Wells Fargo (-1,54%), JPMorgan Chase (-1,22%) і Morgan Stanley (-2,97%).
На закритті торгів трохи подорожчали акції американського рітейлера Wal-Mart Stores Inc. (+0,12%) Після того, як компанія повідомила про підвищення дивідендних виплат. У той же час цінні папери іншого американського рітейлера, Family Dollar Stores Inc., Подешевшали на 0,88% після того, як рада директорів компанії відхилив пропозицію Trian Group про покупку бізнесу за 7 млрд дол., охарактеризувавши його як "істотно занижують об'єктивну вартість компанії ".
Папери високотехнологічної Marvell Technology Group впали в ціні на 11,5% на тлі негативного прогнозу, який компанія дала за обсягом продажів на I квартал 2011 р., що стало великим розчаруванням для трейдерів.
За підсумками торгової сесії 4 березня індекс Dow Jones знизився на 88,32 пункту (-0,72%) - до 12169,88 пункту, індекс S&P - на 9,82 пункту (-0,74%) - до 1321,15 пункту , а індекс Nasdaq - на 14,07 пункту (-0,50%) - до 2784,67 пункту.