Фондові торги в США 31 жовтня відкрилися зниженням провідних індексів

НовиниЕкономіка    31.10.2011 - 18:01

Фондові торги в США 31 жовтня 2011 р. відкрилися зниженням провідних індексів на тлі зміцнення долара і зниження вартості сировини. Інвестори очікують публікації даних з балансу Федеральної резервної системи (ФРС) США, прес-конференції Європейського центробанку і саміту "великої двадцятки" (G20), які пройдуть пізніше на поточному тижні. Останні два події повинні пролити світло на деталі плану з подолання європейської кризи, зокрема на інструменти узгодженого збільшення кредитоспроможності Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF).
Песимізму інвесторам додали слова голови КНР Ху Цзіньтао, який заявив, що у Європи достатньо ресурсів для подолання тривалого бюджетно-боргової кризи. Раніше КНР відмовилася від інвестування в Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF). Напередодні державне інформаційне агентство "Синьхуа" опублікувало коментар, в якому закликає Європу не розраховувати на Китай як на "ізбавителя" від що спіткав її кризи. При цьому Китай залишає за собою право надати допомогу своїм європейським "друзям" за "міру можливості", наголошувалося в статті.
До числа головних факторів, які впливають на хід сьогоднішньої сесії, увійшла проведена владою Японії інтервенція на валютному ринку. Токіо вже другий раз за три місяці продавав національну валюту після того, як ієна встановила черговий максимум по відношенню до долара. Зміцнення останнього підвищує ціни на метали, вартість яких номінована в доларах, для власників інших валют і знижує попит на сировину.
Акції банків Morgan Stanley і Citigroup Inc. знизилися в ціні більш ніж на 5,5% на тлі зниження котирувань європейських конкурентів.
Папери найбільшого в США виробника алюмінію Alcoa Inc. і автоконцерну Ford Motor Co. подешевшали щонайменше на 1,2%.
Котирування Yahoo! опустилися на 5%; інтернет-компанія вивчає можливість продажу своїх азіатських активів і перерозподілу виручених коштів на користь акціонерів.
Акції однієї з найбільших у США нафтогазових компаній Chevron Corp. подешевшали на 2,6% після того, як Bank of America Corp. знизив оцінку акцій компанії.
Станом на 17:40 за Київським часом індекс Dow Jones знизився на 150,08 пункту (-1,23%) - до 12081,03 пункту, індекс S&P - на 17,38 пункту (-1,35%) - до 1267,71 пункту, індекс Nasdaq - на 28,78 пункту (-1,05%) - до 2708,37 пункту.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top