Фондові торги в США 31 липня завершилися пониженням провідних індексів

Фондові торги в США 31 липня 2012 р. завершилися пониженням провідних індексів напередодні вирішення Федеральної резервної системи США (ФРС) про рівень базової облікової ставки за підсумками засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC). Більшість аналітиків розчарували інвесторів прогнозами про те, що ФРС, швидше за все, відкладе оголошення третього раунду кількісного пом'якшення, в рамках якого планується скуповувати державні та іпотечні борги на суму 600 млрд дол., як мінімум до вересня ц.р.

Також негативний фон торгам забезпечила макроекономічна статистика за обсягом споживчих доходів і витрат в червні ц.р. Тоді як обсяг доходів американців виріс сильніше за прогнози - на 0,5%, обсяг витрат стагнував, що вказує на невпевненість населення в економічній ситуації. З іншого боку, дані по споживчій довірі з США в липні ц.р., навпаки, виявилися надихаючими, оскільки даний індекс виріс вперше за останні п'ять місяців - до 65,9 пункту (при прогнозі в 61,5 пункту). Індекс очікувань споживачів також продемонстрував позитивну динаміку, склавши 79,1 пункту проти 73,4 пункту в червні 2012 р.

Корпоративні новини продовжують чинити вплив на динаміку котирувань американських компаній. Так, акції компанії - власника найбільшої соціальної мережі Facebook подешевшали на 6,22%, причому ціна звичайної акції компанії опустилася до мінімально низького значення з моменту виходу Facebook на IPO - 21,71 дол., що на 43% нижче за ціну первинного розміщення в 38 дол./акція. Падіння котирувань власника соцмережі пояснюються фінансовими результатами компанії за II квартал 2012 р., в якому компанія показала збиток у розмірі 157 млн дол. проти прибутку роком раніше.

Високотехнологічна компанія Apple відзначилася зростанням котирувань на 2,6%, після того, як аналітична компанія Sanford C. Bernstein & Co. повідомила, що Apple може провести спліт акцій, щоб її папери придбали більшу ліквідність і були включені в котируваний рейтинг Dow Jones. Варто відзначити, що на даний момент Apple є єдиною компанією з ринковою капіталізацією вище 215 млрд дол., не включеною в Dow Jones.

За підсумками торгів індекс Dow Jones знизився на 64,33 пункту (-0,49%) - до 13008,68 пункту, індекс S&Р просів на 5,98 пункту (-0,43%) - до 1379,32 пункту, а індекс Nasdaq втратив 6,32 пункту (-0,21%) і склав 2939,52 пункту.

Нагадаємо, американський фондовий ринок 30 липня закрився в мінусі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся