Фондові торги в США 22 травня закрилися незначною зміною провідних індексів

Середа 23 травня 2012 08:25

Фондові торги в США 22 травня 2012 р. закрилися незначною зміною провідних індексів. Інвестори зайняли вичікувальну позицію напередодні неформального саміту глав Європейського союзу (ЄС), де буде обговорюватися економічна ситуація в єврозоні у зв'язку з останніми подіями в Греції, які можуть призвести до відмови цієї країни від єдиної європейської валюти. Зокрема, негативний фон торгів забезпечило заяву прем'єр-міністра Греції Лукаса Пападімоса про те, що уряд країни не виключає необхідності розпочати підготовку до виходу з валютного блоку.

На котирування компаній високотехнологічного сектора вплинув розпродаж акцій інтернет-компанії Facebook - власника найбільшої в світі соціальної мережі. Третій торговий день для компанії, що пройшла 18 травня 2012 р. лістинг на нью-йоркській біржі NASDAQ, закінчився падінням котирувань цінних паперів на 8,9% - до 31,00 дол./акція, що нижче ціни первинного розміщення, яка склала 38 дол. за акцію.

На цьому тлі папери американської високотехнологічної корпорації Apple подешевшали на 0,7%, а акції інтернет-гіганта Google впали в ціні на 2,17%. На продажу акцій Google також могло вплинути повідомлення про те, що компанія закрила операцію з придбання виробника мобільної електроніки Motorola Mobility за 12,5 млрд дол.

Також у "червоній" зоні завершили торги американські виробники сировини на тлі падіння цін на нафту, викликаного повідомленням глави Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амано про те, що угода з Іраном щодо його ядерної програми буде підписана найближчим часом. Заяви Амано знизили ймовірність того, що конфлікт навколо іранської ядерної програми порушить поставки нафти з Близького Сходу.
На цьому тлі енергетична компанія Peabody Energy і вуглевидобувна Alpha Natural Resources продемонстрували падіння котирувань акцій на 3,9% кожна. Папери вугледобувної Patriot Coal подешевшали на 35,12%, після того як компанія оголосила про можливий дефолт.

На динаміку котирувань акцій виробника комп'ютерних систем Dell і рітейлера Best Buy, що володіє найбільшою в США мережею магазинів електроніки, вплинули корпоративні новини. Так, акції Best Buy виросли в ціні на 1,6%, після того як компанія представила фінансовий звіт за I квартал 2012 р., згідно з яким виручка компанії і прибуток на акцію виявилися вищими за прогнози аналітиків. Папери Dell в процесі торгів подешевшали на 12%, оскільки компанія опублікувала незадовільний інвесторів прогноз по прибутку на 2012 р., проте закрити сесію компанії вдалося в "зеленій" зоні, відзначившись зростанням котирувань на 0,73%.

Публікація даних за обсягом продажів будинків на вторинному ринку в США в квітні 2012 р. справила підтримку американському будівельному сектору. Як повідомила Національна асоціація ріелторів США, за вказаний місяць цей показник зріс на 3,4% проти падіння на 2,8% в березні 2012 р. На цьому тлі акції великих будівельних компаній Lennar і PulteGroup подорожчали на 2,4% і 2,2 % відповідно.

За підсумками торгів 22 травня 2012 р. індекс Dow Jones знизився на 1,67 пункту (-0,01%) - до 12502,81 пункту, індекс S&P виріс на 0,64 пункту (+0,05%) - до 1316, 63 пункту, індекс Nasdaq знизився на 8,13 пункту (-0,29%) - до 2839,08 пункту.

Нагадаємо, торги на російському ринку акцій 22 травня закрилися зростанням основних фондових індексів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся